Początek zimy na Karaibach

Nowość w naszej ofercie – słoneczne Karaiby, luksusowy katamaran, najlepsi skipperzy – czyli nasza propozycja na początek zimy.

Rajskie wyspy, krystaliczna woda, fantastyczne warunki do żeglowania ze słońcem na twarzy i stałym umiarkowanym wiatrem we włosach. By zapewnić Wam pełnię komfortu rejs odbędzie się katamaranem Lagoon 380 z 2019 roku. Rejs katamaranem to przyjemność sama w sobie a dodatkowym atutem jest niskie zanurzenie dzięki któremu bez problemu będziemy mogli eksplorować malownicze zatoczki i laguny. Jako port zaokrętowania wybraliśmy Sint Maarten – atutem są wygodne połączenia lotnicze z Europy. Sint Maarten to niewielka wyspa przypominająca raj na ziemi – przepiękne plaże, wspaniała kuchnia, luksusowe rezydencje i wspaniałe warunki do żeglowania. Następnie udamy się na Anguile – bajeczna wyspa uznawana za najbardziej luksusową wyspę na świecie. Białe plaże i krystaliczna woda zapewniają idealne warunki do snorkelingu. Kolejnym przystankiem jaki proponujemy to kameralne Saint Barthelemy. Mała rajska wysepka wyróżnia się wspaniałą roślinnością, przepięknymi plażami i wyborną kuchnią. Jako szkoła żeglarstwa dodatkowo zapewnimy Wam na miejscu szkolenie – w planie obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa oraz szkolenie z manewrowania katamaranem, nawigacja i obsługa urządzeń pokładowych.

Cena3800 PLN + 150EUR zryczałtowana składka na opłaty portowe, paliwo, gaz do butli, pościel i ręcznik, wynajem silnika zaburtowego, paliwo do silnika zaburtowego,

Długość rejsu7 dni

TErminy12.11-19.11.2022

TErminy19.11-26.11.2022

TErminy26.11-03.12.2022 (+drugi jacht Lagoon 400)

TErminy03.12-10.12.2022 (+drugi jacht Lagoon 400)

W cenę nie jest wliczony dojazd oraz wyżywienie oraz ubezpieczenie.

O składce na wyżywienie i zaprowiantowanie jachtu decyduje załoga, kapitan może pomóc w planowaniu. Kapitan zwolniony jest ze składki na zaprowiantowanie. Jacht stacjonuje w marinie Yacht Club Port De Plaisance, 400 metrów od marketu. Koszt zaprowiantowania jachtu będzie wahał się w zależności od standardu, który ustali załoga, zazwyczaj oscyluje w okolicach 80eur/os/tydz.

W cenę nie jest wliczone ubezpieczenie KL i NNW, zalecamy również wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Oba ubezpieczenia można wykupić na stronie rankomat.pl,

Przelotów najlepiej szukać za pośrednictwem wyszukiwarki kayak.com, średni koszt przelotu waha się w okolicach 3000-3500zł w obie strony. Ważne, że nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego bagażu, na spokojnie powinno się udać zmieścić w podręczny. Strój kąpielowy i maska do nurkowania powinny wystarczyć 😉 Lotów szukajcie do lotniska Port lotniczy Princess Juliana (SXM).

UWAGA - do podróży wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od momentu wjazdu. Każdy uczestnik rejsu powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Promocje:

  • rezerwacja miejsca na dwa tygodnie lub dłużej -5%
  • jednoczesna rezerwacja trzech lub więcej miejsc -5%
  • stali Klienci, którzy skorzystali z kursu i rejsu tygodniowego, dwóch rejsów tygodniowych lub więcej -5%
  • zniżki łączą się, maksymalna zniżka -10%

Skipperem na rejsie będzie niezastąpiony Arek Krawczyk, planujemy również uruchomienie drugiego jachtu na którym popłynie Jarek Goździk.

Z ciekawostek - wyspa z której zaczynamy na najprawdopodobniej najwięcej nazw na świecie - San Martin, Saint Marteen, Sint Marteen, San Marteen, Sankt Martin, St. Martens, St. Martins, Saint Martins, ale prawidłowe to Sint Maarten dla strony Holenderskiej Saint Martin dla strony Francuskiej. Więcej od nazw ma plaż bo aż 37 przy linii brzegowej wynoszącej około 60km. St. Maarten znane jest jako Las Vegas Karaibów, z mnóstwem klubów, barów i kasyn, jest to również strefa bezcłowa, więc świetne miejsce na zakupy. Na wyspie występują aż trzy waluty - euro po stronie Francuskiej oraz dolar lub gulden antylski po stronie Holenderskiej. Pomimo, że płatności kartą to powszechnie stosowany środek płatności warto wyposażyć się przed wyjazdem w kilka drobnych euro i dolarów.

 Zapisy drogą mailową na junga@junga.pl lub za pomocą formularza zgłoszeniowego: Zgłoś się na rejs

Udostępnij