SZKOLENIA I KURSY ŻEGLARSKIE, RADIOWE, MOTOROWODNE

OFERTA SZKOLENIOWA

Szkolimy przez cały rok. Od marca do listopada kursy na dowolny patent żeglarski oraz motorowodny dostępne są na terenie naszego ośrodka szkoleniowego w Gdyni na Zatoce Gdańskiej. W sezonie zimowym organizujemy serię kursów wraz z egzaminami na patent żeglarza jachtowego oraz jachtowego sternika morskiego na słonecznej Malcie !

W naszej ofercie znajdziecie kursy i szkolenia na patent żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego, radiooperatora SRC, sternika motorowodnego, motorowodnego sternika morskiego. Wydajemy certyfikaty kompetencji ISSA. Prowadzimy także szkolenia żeglarskie dla młodzieży, kursy refundowane z Urzędu Pracy, szkolenia oraz eventy dla firm.

Szkolimy na jachtach Bavaria 49, Bavaria 34, Bavaria 32, Dufour 24. Dysponujemy małą, klimatyzowaną, salą wykładową wyposażoną w symulatory urządzeń pokładowych. Przyjazną przestrzeń zapewnia strefa relaksu z plażowymi leżakami, żeglarskimi hamakami oraz łazienka z dostępem indywidualnym tylko dla naszych klientów.

Nasze żeglarskie szkolenia organizujemy w następujących formach

 • kursy intensywne tygodniowe - żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski
 • szkolenie w dowolnie wybrane weekendy na wszystkie stopie żeglarskie, radiowe, motorowodne
 • szkolenie popołudniami w dowolnie wybrane dni tygodnia
 • kursy indywidualne
 • kursy grupowe - w małych grupach 3 - 5 osobowych
 • kursy skrócone dla zaawansowanych żeglarzy
 • manewry portowe jachtem o dużym gabarycie - Bavaria 49
 • szkolenia dla firm z wykorzystaniem systemu rezerwacji online
 • szkolenia żeglarskie dla młodzieży
 • zimowe kursy żeglarza jachtowego oraz jachtowego sternika morskiego na Morzu Śródziemnym

Kursy, szkolenia realizujemy sezonowo od marca do listopada w Gdyni na akwenie treningowym Zatoki Gdańskiej. Poza sezonem na ciepłych wodach Morza  Śródziemnego. Realizację stażu morskiego umożliwiamy w rejsach weekendowych na Zatoce Gdańskiej, tygodniowych, pełnomorskich rejsach Bałtyckich oraz w szkoleniowo - rekreacyjnych rejsach na Morzu Śródziemnym.

Szkolimy do stopnia kapitana jachtowego organizując rejsy na wodach pływowych oraz ambitne wyprawy oceaniczne.

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

Stworzyliśmy system rezerwacji online dzięki któremu zapis na kolejne zajęcia sprowadza się do zaznaczenia swojej obecności na smartfonie. Umożliwiamy swobodne zmiany zarezerwowanych, opłaconych terminów. Egzaminy żeglarskie oraz motorowodne organizujemy cyklicznie z częstotliwością raz w tygodniu. Nie ma na rynku oferty bardziej elastycznej i dopasowanej do czasu wolnego klienta.

Wyróżnia nas także sposób prowadzenia zajęć. Preferujemy Wasze samodzielne manewry pod naszym nadzorem. Po szkoleniu wstępnym z instruktorem na pokładzie przechodzimy do kolejnego niezwykle ważnego etapu Waszej edukacji. Uczymy samodzielności. Manewry portowe doglądamy z kei, natomiast na akwenie otwartym żeglujecie w asyście profesjonalnego rib'a ratowniczego. Zapewniamy o rewelacyjnych efektach takiej formy szkolenia.

Dla jachtowych sterników morskich organizujemy nocne manewry portowe. Na nocnych rejsach szkoleniowych, które są integralną częścią każdego kursu na patent  jachtowego sternika morskiego teorię nawigacyjną wdrażamy w praktyce. Kursy z nami są zawsze wyczerpujące, intensywne i stanowią żeglarską przygodę samą w sobie.

Teorię przekazujemy w skondensowanej formie ograniczając się do kilku zaledwie niezbędnych wykładów. Nawigujemy na mapach papierowych, studiujemy księgi locji, analizujemy serwisy meteorologiczne. Mniej przydatną wiedzę 'okołożeglarską' przyswajacie w wolnych chwilach sami korzystając z naszego podręcznika internetowego.

Sukces na egzaminie gwarantowany.

 

KURS NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO W GDYNI

 • kursy intensywne tygodniowe
 • w wybrane dni tygodnia popołudniami oraz w wybrane weekendy
 • skrócone dla zaawansowanych

Kursy na patent żeglarza jachtowego realizujemy w kameralnych grupach 3 - 5 osób na jacht. Szkolimy na  jachtach renomowanej konstrukcji Dufour 24. Są to niewywracalne jachty o smukłej sportowej sylwetce z silnikiem stacjonarnym obsługiwanym manetką. Samodzielne manewry pod nadzorem prowadzimy w asyście RIB'a S 5400.

Szkolimy od podstaw. Organizujemy kursy intensywne tygodniowe, weekendowe, popołudniami oraz skrócone szkolenia dla zaawansowanych żeglarzy. Niezależnie od wybranej formy szkolenia istnieje możliwość swobodnego przeniesienia zarezerwowanego, opłaconego terminu kursu. Nie ma na rynku bardziej elastycznej, dostosowanej do czasu klienta oferty. Sukces na egzaminie gwarantowany !

Podczas szkoleń elastycznych ilość spotkań jest nielimitowana. Każdy przyswaja wiedzę w swoim tempie w bezstresowej, przyjaznej atmosferze. Kurs w naszej szkole żeglarstwa to także przyjazna przestrzeń, klimatyzowana sala wykładowa, strefa relaksu - leżaki plażowe - żeglarskie hamaki oraz łazienka z prysznicem z dostępem indywidualnym tylko dla naszych klientów.

Przy trzech jednoczesnych zgłoszeniach obniżamy cenę kursu o 200 zł dla każdego!

ik1Cena kursu na patent żeglarza jachtowego: kurs tygodniowy 1.390 zł, kurs weekendowy 1.790 zł, popołudniami w wybrane dni tygodnia 1.790 zł, kursy skrócone dla zaawansowanych 890 zł

TErminy

Terminy: marzec - listopad 2024

więcej o kursach na patent żeglarza jachtowego

KURS NA PATENT JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO W GDYNI

 • kursy intensywne tygodniowe
 • w wybrane dni tygodnia popołudniami oraz w wybrane weekendy
 • skrócone dla zaawansowanych

Kursy na patent jachtowego sternika morskiego realizujemy w kameralnych grupach 3 - 5 osób na jacht.
Sternicy morscy manewrują na jachcie Bavaria 32, szkolenie uzupełniamy o manewry na szybkich zwrotnych jachtach Dufour 24, natomiast w końcowej fazie szkolenia samodzielne pływanie pod nadzorem bez instruktora na pokładzie odbywa się w asyście profesjonalnego RIB'a ratowniczego S 5400.

W cenie kursu jest nocny rejs szkoleniowy na wodach Zatoki Gdańskiej oraz nocne manewry portowe.

Organizujemy kursy intensywne tygodniowe, weekendowe, popołudniami w wybrane dni tygodnia, kursy skrócone dla zaawansowanych, szkolenia dla firm. W okresie zimowym  kursy jachtowego sternika morskiego organizujemy także na słonecznej Malcie na pokładzie naszej Bavarii 34. Niezależnie od wybranej formy szkolenia istnieje możliwość swobodnego przeniesienia zarezerwowanego, opłaconego terminu kursu jachtowego sternika morskiego,. Nie ma na rynku bardziej elastycznej, dostosowanej do czasu klienta oferty!

Warto wybrać się na kurs do nas w doborowym towarzystwie. Przy trzech jednoczesnych zgłoszeniach obniżamy cenę kursu o 200 zł dla każdego! Dodatkowo umożliwiamy wykupienie skorelowanych z kursem jachtowego sternika morskiego szkoleń dodatkowych w rewelacyjnych, promocyjnych cenach. Kurs radiooperatora SRC oferujemy za połowę rynkowej ceny, natomiast szkolenie na popularne certyfikaty kompetencji ISSA w gratisie!

W cenie kursu jest całonocny rejs szkoleniowy do Jastarni na którym wiedzę o nawigacji i locji morskiej wyłożoną w sali wykładowej wykorzystujemy w praktyce. Szkolenie z manewrów portowych odbywa się nie tylko za dnia ale i w nocy.  Nocne rejsy nawigacyjne i manewry portowe są w naszej szkole standardem, a także gwarancją rzetelnego przygotowania przyszłych sterników morskich do wszechstronnego realizowania swoich uprawnień. Kurs jest intensywny i wyczerpujący, jednak dzięki temu uzyskujemy rewelacyjne efekty, a czas spędzony z nami można traktować jako żeglarską przygodę samą w sobie. Sukces gwarantowany!

ik1Cena kursu na patent jachtowego sternika morskiego; kurs tygodniowy 1.490 zł, kurs weekendowy 1.890 zł, popołudniami w wybrane dni tygodnia 1.890 zł , kursy skrócone dla zaawansowanych 990 zł

TErminy

Terminy: marzec - listopad 2024

więcej o kursach na patent jachtowego sternika morskiego

KURS RADIOOPERATORA SRC - SZKOLENIE JEDNODNIOWE

Kurs radiooperatora SRC z naszą szkołą żeglarstwa to jednodniowe, proste w przekazie szkolenie, polegające na wykładzie, ćwiczeniach, cierpliwej, indywidualnej pracy na symulatorach aż do opanowania niezbędnego materiału. Sprawne przygotowanie do radiowych egzaminów opanowaliśmy do perfekcji.

Możliwe jest skorzystanie z kursu w małych kameralnych grupach w jednym z wyznaczonych przez nas terminów lub w ramach szkolenia indywidualnego, czy też szkolenia dla firmy w dowolnie wybranym czasie i miejscu na życzenie Klienta.

Nasze kursy radiowe prowadzone są przez wysokiej klasy profesjonalistów na profesjonalnym fizycznym sprzęcie z wykorzystaniem sali wykładowej, symulatorów urządzeń pokładowych i interaktywnych ćwiczeń na dużym ekranie. Wykłady dla Was poprowadzą pasjonaci zawodowo związani z łącznością i nadawaniem uprawnień radiowych dla oficerów floty handlowej. Poziom szkolenia znacząco podnosi możliwość pracy na nowych symulatorach I-COM M303 i I-COM M330.

Naszą ofertę zdecydowanie wyróżnia fakt że typowy dla kursów radiowych SRC materiał z zakresu VHF, GMDSS, DSC rozszerzamy w sposób znaczący o współczesną i coraz bardziej powszechną w żegludze morskiej wiedzę o zintegrowanych systemach antykolizyjnych i komunikacyjnych. Dysponujemy wiedzą aktualną i kompletną.

Gwarantujemy przyjazną przestrzeń, klimatyzowaną, kameralną salę wykładową, w przerwie można skorzystać ze strefy relaksu z leżakami plażowymi i żeglarskimi hamakami, a także zaplecze sanitarne z dostępem indywidualnym tylko dla naszych klientów.

Staramy się upowszechniać wiedzę morską w przystępnych cenach dlatego tak przygotowane szkolenie wyceniliśmy na  zaledwie 450zł! Opcjonalnie istnieje możliwość odbycia kursu operatora SRC w trybie indywidualnym, a także uzyskania dodatkowych, popularnych certyfikatów kompetencji radiowych ISSA SRC.

Kursy operatora łączności bliskiego zasięgu SRC organizujemy przez cały rok z częstotliwością raz w miesiącu. Zawsze w niedzielę w porcie jachtowym w Gdyni. Sukces gwarantowany!

ik1Cena kursu radiooperatora SRC - 450 zł

TErminy

Terminy - raz w miesiącu

ik1Cena szkolenia indywidualnego - 900 zł

TErminyTermin szkolenia indywidualnego - dowolny, na życzenie Klienta

Więcej informacji o kursach SRC  - terminy oraz zgłoszenie na egzamin

STERNIK MOTOROWODNY - KURS JEDNODNIOWY

Zapraszamy na kursy motorowodne. Hitem sezonu jest jednodniowy, grupowy lub indywidualny kurs na patent sternika motorowodnego.

Kursy motorowodne w naszej szkole rozpoczynamy w każdą sobotę. W trybie indywidualnym można wybrać dowolny termin na życzenie klienta.

Cena szkolenia na patent sternika motorowodnego wynosi 550 zł. Cena za kurs w trybie indywidualnym 1.400 zł. Istnieje także możliwość uczestnictwa wraz z w gronem przyjaciół, znajomych. Cena za wynajęcie RIB'a z instruktorem przy dwóch osobach wyniesie 900 zł od osoby, natomiast w grupie 3 osób bez straty na jakości i intensywności szkolenia cena wyniesie zaledwie 700 zł od osoby.

Kurs realizujemy na unikalnej pod względem dzielności morskiej łodzi wykorzystywanej między innymi przez ratownictwo morskie.  Nasz RIB S-5400 wyposażony jest w nowy silnik Yamaha o mocy 100KM i głębokie V pod linią wodną, co umożliwia bezpieczne manewrowanie w ślizgu nawet przy bardzo wysokiej fali. Konstrukcja łodzi gwarantuje ogromne zdolności i możliwości manewrowe. Gwarantowany sukces na egzaminie!

ik1Cena kursu na patent sternika motorowodnego: 550 zł,  w trybie indywidualnym 1.400 zł

TErminy

Terminy - praktycznie w każdą sobotę od marca, szczegóły w informatorze kursowym

Więcej o kursach na patent sternika motorowodnego

LICENCJA NA HOLOWANIE NARCIARZA WODNEGO I INNYCH OBIEKTÓW PŁYWAJACYCH

Zapraszamy na szkolenie kończące się egzaminem na licencję, która jest niezbędna do holowania narciarza lub innych obiektów takie jak koła czy banany. Na kursie poznasz obowiązujące przepisy, zasady bezpieczeństwa oraz techniki holowania.

Kurs realizujemy na wygodnym nowym jachcie motorowym Galia 630 Open.

ik1Cena kursu na licencję: 500zł plus koszty egzaminu

ik1

Cena kursu dla Klientów, którzy brali udział w naszym kursie motorowodnym lub żeglarskim -50% = 250zł

TErminy

Terminy 2024: 14.04 / 12.05 / 16.06 / 14.07 / 11.08 / 15.09 / 13.10

Więcej o kursie na licencję na holowanie narciarza wodnego

MANEWRÓWKI DOSKONALĄCE - BAVARIA 32, BAVARIA 34 I BAVARIA 49

Popołudniowe indywidualne szkolenie manewrowe na Bavarii 32 i Bavarii 34

Zapraszamy na indywidulane szkolenia manewrowe na naszych jachtach. Propozycja idealna dla osób potrzebujących odświeżenia wiedzy lub poćwiczenia przed zbliżającym się samodzielnym czarterem. Do Waszej dyspozycji oddajemy nasze jachty s/y JUNGA i s/y AIRISTO. Szkolenie to "koncert życzeń" Kursanta, zrealizujemy wszystkie możliwe podejścia do kei, które uznacie za potrzebne do przećwiczenia o ile nie będą zagrażały bezpieczeństwu. Jeśli zdecydujecie, że manewry na silniku już opanowane rozwiniemy żagle i przećwiczymy szybkie manewry podejścia do człowieka za burtą lub zwyczajnie pożeglujemy z wiatrem we włosach.

Polecamy zabrać znajomych lub rodzinę do pracy przy cumach i odbijaczach. W szkoleniu może wziąć udział 6 osób (+instruktor).

Długość rejsu15.30 - 20.30

TErminy Każdy piątek, każda niedziela od marca do października

CenaCena 600 zł

W celu rezerwacji prosimy o przesłanie wiadomości mailowej z zaproponowanymi terminami, sprawdzimy dostępność, potwierdzimy i widzimy się w Marinie Gdynia!

W cenie jacht Bavaria 32/34 na 5 godzin wraz z instruktorem, paliwo, opłaty portowe

________________________________________________________

Dwudniowy kurs manewrowania dużym jachtem na naszej Bavarii 49 w porcie jachtowym w Gdyni

'Szlif' manewrów portowych. Pokażemy sposoby radzenia sobie z 15 metrowym jachtem z nieodzownym wykorzystaniem cum oraz szpringów. Do perfekcji opanujemy także manewry na akwenie otwartym, które takiej wprawy wymagają, a więc manewr człowieka za burtą wykonywany w kilkadziesiąt sekund, techniki refowania i trymu żagli. Sporo uwagi poświęcimy także specyfice manewrowania na mooringach powszechnych w śródziemnomorskich marinach.

Szkolimy w małych grupach, maksymalnie 6 osobowych. Zapewniamy wysoko wykwalifikowanych instruktorów z doświadczeniem w rejsach morskich i oceanicznych.

Uczestnikom kursu manewrowego umożliwiamy nocleg na jachcie w pięciu niezależnych kabinach sypialnych.

Długość rejsu 2 dni - sobota godz. 10.00 - 20.00, niedziela godz. 08.00 - 15.00

TErminyTerminy 2024: 06-07.04 / 13-14.04 / 20-21.04 / 11-12.05 / 18-19.05 / 01-02.06 / 08-09.06 / 15-16.06 / 22-23.06 / 29-30.06 / 13-14.07 / 20-21.07 / 03-04.08 / 17-18.08 / 24-25.08 / 31.08-01.09 / 14-15.09 / 21-22.09 / 28-29.09 / 05.06.10

CenaCena 800 zł

Cena

Czarter całego jachtu do manewrów portowych niezależnie od ilości uczestników 4000 zł (dostępność mocno ograniczona)

W cenie 15 godzin zajęć praktycznych na silniku i na żaglach, opieka doświadczonego instruktora, opłaty portowe, paliwo

W cenie nie jest ujęty dojazd, wyżywienie, pościel - osoby chcące skorzystać z noclegu prosimy o zabranie śpiworów.

________________________________________________________

Jednodniowy indywidualny kurs manewrowania dużym jachtem.

Wyższa szkoła jazdy. Dla indywidualistów, którzy wiedzą czego im najbardziej brakuje w umiejętnościach praktycznych przewidzieliśmy opcję prywatnej manewrówki na dużym jachcie. Szkolenie "szyte na miarę" - skupimy się na indywidualnych potrzebach Kursanta.

Ze względu na gabaryt jednostki koniecznie musicie znaleźć załoganta, który pomoże przy cumowaniu i w pracy przy odbijaczach.

Długość rejsu 1 dzień / 8 godzin / start godzina 8.00 lub 10.00 /

Terminy

2024: 09.04 / 10.04/ 11.04 / 12.04 / 7.10 / 8.10 / 9.10 / 10.10 / 11.10 / 12.10 / 13.10

CenaCena 2500 zł

W cenie 8 godzin zajęć praktycznych, paliwo, opłaty portowe, opieka doświadczonego instruktora. W przypadku wykupienia dwóch następujących po sobie dni istnieje możliwość noclegu na jachcie.

KURSY SKRÓCONE DLA ZAAWANSOWANYCH - ŻEGLARZ JACHTOWY, JACHTOWY STERNIK MORSKI

Dla zaawansowanych oraz średnio zaawansowanych żeglarzy proponujemy wersję skróconą kursu zarówno na patent żeglarza jachtowego jak i jachtowego sternika morskiego. Oferta skierowana dla tych, którzy nie potrzebują kursu od podstaw, a jedynie przedegzaminacyjnego 'szlifu', przyswojenia komend, nabrania ogłady i pewności siebie przed egzaminem.  Różny stopień zaawansowania zostanie zniwelowany wprowadzeniem kilku prostych schematów manewrowych.  Skupimy się na manewrach egzaminacyjnych,  zwłaszcza na manewrach portowych, a w przypadku jachtowych sterników morskich także na zadaniach nawigacyjnych. Popracujemy z księgami locji i spisami świateł.  Przed szkoleniem udostępniamy podręcznik internetowy celem usystematyzowania wiedzy i uzupełnienia ewentualnych braków.

Jeżeli prowadzisz już jachty samodzielnie, wykonujesz zwroty przez sztag oraz przez rufę, wiesz co to trym żagli do kursu i posiadasz podstawy wiedzy teoretycznej, to jest to oferta dla Ciebie.

Kursy dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych żeglarzy są skorelowane z kursami intensywnymi tygodniowymi na stopnie żeglarza oraz jachtowego sternika morskiego.  Pracę z grupami zaawansowanymi rozpoczynamy w czwartek o godzinie 08.00.  Patrz terminy kursów intensywnych tygodniowych i pomiń pierwsze trzy dni szkolenia podstawowego. W przypadku żeglarza jachtowego czas na szkolenie należy zarezerwować sobie do piątku, do godziny 19.00, w przypadku jachtowego sternika morskiego do soboty, do godz 15.00 włącznie z egzaminami.

W cenie 9-12 godzin manewrów portowych oraz na akwenie otwartym, uzupełnienie teorii, konsultacje indywidualne oraz egzamin próbny.

Niezależnie od stopnia zaawansowania, a także niezależnie od egzaminu, wskazane jest krótkie przeszkolenie z manewrów których nie wykonuje się na co dzień. Pokażemy, że z pomocą cum i szpringów z jachtem można zrobić praktycznie wszystko, a także, że manewr człowieka za burtą można wykonać w 30 do 40 sekund.

TErminySzkolenia realizowane są od czwartku do piątku / soboty  w tygodniach w których 'startują' kursy intensywne na patent żeglarza, jachtowego sternika morskiego

Cena 780 zł - żeglarz jachtowy

Cena 980 zł - jachtowy sternik morski

Długość rejsu  2 - 3 dni ( 9 - 12 godzin intensywnego żeglarskiego szkolenia)

STAŻ KAPITAŃSKI - GODZINY STAŻOWE SAMODZIELNEGO PROWADZENIA JACHTU

 • staż 'kapitański' na pływach
 • kapitańskie godziny stażowe samodzielnego prowadzenia jachtu

Po uzyskaniu patentu jachtowego sternika morskiego dalsza edukacja do stopnia kapitana jachtowego polega na zdobywaniu doświadczenia w rejsach morskich i zbieraniu godzin stażowych. Wymagane jest 100 godzin stażu na wodach pływowych a także 400 godzin samodzielnego prowadzenia jachtu. Po uzyskaniu wymaganego stażu patent kapitana jachtowego uzyskuje się bez egzaminu.

W procesie zdobywania stażu kapitańskiego i niezbędnego doświadczenia na trudnych nautycznie akwenach nieodzowne i wskazane jest merytoryczne wsparcie profesjonalnej szkoły żeglarstwa z tradycjami pozyskiwania, przekazywania wiedzy od najlepszych.  Godziny stażowe, zwłaszcza kapitańskie mierzone winny być nie ilością ale jakością , sumą dobrych żeglarskich nawyków, dbałością o szczegóły i pryncypia żeglarskiego kunsztu.

Nasza oferta dla przyszłych 'kapitanów' jachtowych jest kompleksowa.

TErminySzkolenia realizowane są na pokładzie naszej Bavarii 49. Patrz kalendarz rejsów bałtyckich, śródziemnomorskich oraz oceanicznych

Cenasamodzielne prowadzenie , staż na pływach, manewrowanie 1.400  - 1.600 zł  zgodnie z cennikiem rejsów, w zależności od wyboru terminu oraz akwenu

Długość rejsu  7 - 14   dni

SZKOLENIE ŻEGLARSKIE DLA MŁODZIEŻY

Zdając sobie sprawę, że młodzież ma coraz więcej zajęć i obowiązków przygotowaliśmy ofertę elastyczną. Uczestnik sam decyduje jak często i kiedy uczęszczać będzie na zajęcia. Dzięki wygodnemu i prostemu w użyciu systemowi rezerwacji online, każde kolejne pojawienie się w porcie celem oddania cum i postawienia żagli będzie można 'wyklikać' na smartfonie wybierając datę i godzinę w przejrzystym i czytelnym systemowym kalendarzu.

Zapis na zajęcia polega na wykupieniu karnetu i jego wykorzystaniu w dowolnym czasie w przysługujących młodzieży dniach tygodnia. Czyli w piątki i niedziele. Po opłaceniu karnetu uczestnik otrzymuje login oraz hasło do systemu rezerwacji online.  Potem wystarczy już tylko klikać w odpowiednie pole aby się zapisać lub zawczasu odwołać swoje uczestnictwo. Jedyne czego wymagamy to dwudniowe - 48 godzinne wyprzedzenie w dokonywaniu i anulowaniu rezerwacji. System nie przyjmie zgłoszenia ani jego anulowania z dnia na dzień.

Zajęcia żeglarskie dla młodzieży odbywają się w piątki i niedziele o godzinie 15.00 - 19.00, czas trwania zajęć wynosi 4 godziny. Zajęcia mają charakter szkoleniowo - rekreacyjny. Szkolimy na bezpiecznych, niewywracalnych jachtach dufour 24 zgodnie z programem na stopień żeglarza jachtowego.  Przy niesprzyjającej pogodzie realizujemy szkolenie w formie wykładów i ćwiczeń w małej kameralnej sali wykładowej. Egzaminy przeprowadzamy każdego tygodnia. Umożliwiamy także przystąpienie do egzaminu próbnego.  W dowolnym czasie można zakończyć szkolenie żeglarskim patentem lub gdy się spodoba, kontynuować i doskonalić swoje umiejętności tak długo jak tylko ma się na żeglowanie czas i ochotę.

Sukces gwarantowany !

ik1Cena karnetu na zajęcia próbne 300 zł za dwie sesje manewrowe

ik1

Karnet na 15  zajęć szkoleniowo rekreacyjnych z wykładami i przygotowaniem do egzaminu na patent żeglarza jachtowego  1.500 zł

TErminy

Terminy - w każdy piątek oraz w każdą niedzielę z wyjątkiem przerw technicznych

ISSA INSHORE SKIPPER

Kurs z egzaminem na międzynarodowy certyfikat kompetencji ISSA.

Certyfikaty kompetencji ISSA nie dają tak szerokich uprawnień jak stopień jachtowego sternika morskiego, można je jednak traktować jako stan pośredni, lub cenne uzupełnienie posiadanych już uprawnień.

Jeżeli uczestnik kursu  jachtowego sternika morskiego nie może podejść do egzaminu ze względu na brak kompletu godzin stażowych a po naszym kursie już czuje się pewnie za sterem jachtu morskiego, to po weryfikacji jego umiejętności i uzyskaniu certyfikatu kompetencji ISSA może pokusić się o czarter jachtu morskiego na mniej wymagających akwenach np. Morza Śródziemnego. Certyfikaty kompetencji ISSA, które uzyskuje się bez wymogu godzin stażowych umożliwiają czarter jachtu na wielu wodach traktowanych jako łagodne o obniżonym stopniu trudności. Nie polecamy jednak takiego  rozwiązania osobom które stażu morskiego nie posiadają wcale. Nic nie zastąpi stażu morskiego z doświadczonym kapitanem. W tej kwestii jesteśmy raczej żeglarskimi radykałami.

Szkolenie w standardzie ISSA realizowane w naszej szkole jest ściśle powiązane z programem na stopień jachtowego sternika morskiego. Wydanie certyfikatu kompetencji następuje po weryfikacji umiejętności z wiedzy praktycznej i teoretycznej, a więc manewrów w porcie, na akwenie otwartym, a także krótkiego testu i zadania nawigacyjnego.

TErminy Certyfikaty ISSA można uzyskać bezpośrednio po każdym naszym kursie jachtowego sternika morskiego.

ISSA Inshore Skipper jest dedykowana dla osób chcących pływać na akwenach mało wymagających do których zaliczają się wody Grecji i Chorwacji, certyfikat jest dokumentem honorowanym przez firmy czarterowe i ubezpieczeniowe. ISSA Inshore Skipper to w tłumaczeniu sternik jachtu morskiego w żegludze przybrzeżnej i pozwala na żeglugę na jachtach do 20 ton 20 mil morskich od brzegu.

Wymagania:

 • wydajemy po ukończeniu 16 roku życia
 • po uzyskaniu pozytywnej oceny ze szkolenia realizowanego w ramach kursu na patent jachtowego sternika morskiego lub żeglarza jachtowego w Szkole Żeglarstwa Junga.

 

Sailing courses for foreigners - Gdynia, Gdańska Bay

Sailing courses for foreigners

If you are interested to start sailing we invite you to join the individual sailing course

During training you will get knowledge how to operate a sailing boat on sails and engine, you will spend as many hours as you wish polishing your skills with setting sails and mooring.

TErminyevery Friday and Sunday 3:30pm-8:30pm

Cena 600 PLN

Długość rejsu  5 hours

 

You have also an opportunity to get ISSA Inshore Skipper license after 30 hours of training if you get a positive evaluation from our instructor. If you will apply for ISSA certificate you will be also invited to our short night cruise on Gdańska Bay, where the instructor will show you how to recognize the lights of ships and harbor in dark.

ISSA Inshore Skipper confirms that it's owner has the skills allowing to sail on a sailing yacht during the day, up to 20 nautical miles from shore in waves up to 6B. Its estimated analogues in other systems are Bareboat Skipper (IYT) and Day Skipper (RYA).

You can also build your own group, every additional person in the reserved slot is +100PLN

more

SZKOLENIA ŻEGLARSKIE ORAZ REJSY REFUNDOWANE Z UP

Szkolenia przekwalifikowujące zawodowo refundowane z Urzędu Pracy w tym  rekonwersyjne dla żołnierzy

Cała oferta szkoleń i rejsów szkoleniowych może zostać sfinansowana przy szkoleniach rekonwersyjnych dla żołnierzy zawodowych po zakończeniu lub zwolnieniu ze służby oraz dla osób poszukujących pracy przy finansowaniu szkoleń z Urzędu Pracy jako przekwalifikowanie zawodowe. Działalność szkoleniowa oparta jest na wpisie do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Każdego roku gościmy na naszych kursach kilkunastu byłych wojskowych oraz osób chcących przekwalifikować się zawodowo z pomocą Urzędu Pracy.

Zdarza się że absolwenci naszych kursów, rejsów pozostają w żeglarskiej branży na dłużej. Na żeglarską pasję można spojrzeć także przez pryzmat pracy zawodowej. Coś o tym wiemy.

O szczegóły oferty prosimy pytać drogą mailową na junga@junga.pl

ZIMOWA SERIA KURSÓW ORAZ REJSÓW SZKOLENIOWYCH NA SŁONECZNYCH AKWENACH !

JACHTOWY STERNIK MORSKI - KURSY MANEWROWE - REJSY SZKOLENIOWE NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM

W sezonie zimowym organizujemy serię kursów wraz z egzaminami na patent jachtowego sternika morskiego, a także szereg rejsów szkoleniowych na rozległym akwenie Morza Śródziemnego !

Żeglujemy i szkolimy na pokładzie rewelacyjnego jachtu Bavaria 49.

Atutem śródziemnomorskich destynacji są bezpośrednie i tanie połączenia lotnicze bez międzylądowań, gwarantowana pogoda i możliwość połączenia szkolenia z wypoczynkiem. W przerwach pomiędzy manewrami i wykładami możliwe będą kąpiele morskie, słoneczne, a także zwiedzanie. Jacht będzie się przemieszczał pomiędzy wyspami kotwicząc w lagunach i zatoczkach osłoniętych malowniczymi klifami. W programie każdego tygodniowego kursu, rejsu przewidujemy hals za horyzont oraz 'delfinowe safari' !

Sukces gwarantowany!

Zobacz więcej