Kurs intensywny na stopień jachtowego sternika morskiego

Kursy intensywne na patent jachtowego sternika morskiego rozpoczynamy praktycznie od każdego poniedziałku!

Przy trzech jednoczesnych zgłoszeniach obniżamy cenę o 200 zł dla każdego! W cenie kursu jest nocny rejs Zatokowy, a także nocne manewry portowe.

Kurs tygodniowy w naszej szkole żeglarstwa to bardzo intensywna, wyczerpująca, ale też wysoce efektywna forma żeglarskiego szkolenia.

W programie kursu zawarty jest całonocny rejs szkoleniowy po Zatoce Gdańskiej, a także nocne manewry portowe! Od świtu do zmierzchu teoria, przeplatana morską praktyką. Nie dajemy Wam chwili wytchnienia. Tempo szkolenia, ilość zadań nawigacyjnych i manewrów do wykonania w trakcie każdej doby intensywnego szkolenia przypomina formułę wyczerpującego rejsu morskiego.

TERMINY KURSÓW W SEZONIE 2024

Kursy zaczynamy w poniedziałki o godzinie 08.00, czas trzeba zarezerwować sobie do soboty do godziny 15.00

We wszystkich wymienionych poniżej terminach mamy dostępne miejsca

Daty rozpoczęcia w sezonie 2024: 11.03 / 18.03 / 08.04 / 15.04 / 22.04 / 29.04 / 06.05 / 20.05 / 27.05 / 03.06 / 10.06 / 17.06 / 24.06 / 01.07 / 08.07 / 15.07 / 22.07 / 29.07 / 05.08 / 12.08 / 19.08 / 26.08 / 02.09 / 09.09 / 16.09 / 23.09 / 30.09/ 07.10 / 14.10 / 04.11

Z niektórymi kursami intensywnymi połączone są szkolenia na uprawnienia Radiooperatora SRC, zapraszamy do zapoznania się z terminami.

Podczas krótkiego tygodnia, staramy się wpoić uczestnikom kursu nie tylko ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa żeglugi zasady, ale także automatyzm w ich stosowaniu. To właśnie dobre nawyki w praktyce manewrowania jachtem pod żaglami i w manewrach portowych na silniku będą stanowiły solidną podstawę do dalszej, pogłębionej żeglarskiej edukacji już po kursie i po egzaminie.

Na kurs w takiej formie należy przeznaczyć czas od poniedziałku do soboty. Harmonogram kursu to 9 godzin efektywnego szkolenia dziennie plus co najmniej dwie noce wykorzystane na manewry portowe i nawigacyjny rejs szkoleniowy. Rewelacyjne efekty szkolenia osiągamy dzięki zastosowaniu prostych, powtarzalnych schematów manewrowych, a także dzięki formule szkoleniowej, która zakłada także brak obecności instruktora na pokładzie. Manewry na zaawansowanym etapie tygodniowego kursu, to także Wasze samodzielne ich wykonanie  w asyście RIB'a ratowniczego.

Sala wykładowa wyposażona jest w komplet pomocy dydaktycznych i symulatorów urządzeń pokładowych. Wykłady oraz ćwiczenia przeprowadzamy z wykorzystaniem prezentacji na dużym ekranie. Wiedzę teoretyczną, w skondensowanej formie wyłożą Wam instruktorzy po wyższych uczelniach morskich z doświadczeniem, praktyką nawigacyjną w rejsach morskich i oceanicznych.

W przerwach pomiędzy zajęciami do dyspozycji uczestników kursu oddajemy strefę relaksu z leżakami plażowymi i żeglarskimi hamakami, a także zaplecze sanitarne w Gdyńskiej Marinie. Przyjezdnym oferujemy koje na naszych jachtach lub opcjonalnie zakwaterowanie w dowolnie wybranym standardzie w licznych apartamentach na terenie Gdyni.

Kursy intensywne rozpoczynamy praktycznie od każdego tygodnia z małymi wyjątkami na przerwy techniczne. Na kurs intensywny, który rozpoczyna się zawsze od poniedziałku od godziny 08.00 , można stawić się już w niedzielę wieczorem. Wystarczy powiadomić nas o swoim przybyciu i otrzymać potwierdzenie zgłoszenia, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Szkolenie realizowane jest na Bavarii 32 oraz Bavarii 34  z kołem sterowym oraz z wykorzystaniem floty Dufour 24.

Sukces gwarantowany!

Wszystkie informacje na temat kursu zamieszczone są poniżej, jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS

Wystarczy wysłać zgłoszenie mailowe w krótkiej i zwięzłej formie - termin przyjazdu, imię i nazwisko, dane kontaktowe. Możesz skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Twoje zgłoszenie powinno być potwierdzone jeszcze tego samego dnia, w wyjątkowych sytuacjach poczekaj do 48 godzin. W potwierdzeniu zgłoszenia zawarte będą wszystkie niezbędne informacje dotyczące kursu, przedpłaty i dostępu do podręcznika online. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu zapiszemy Twoją potwierdzimy Twoją rezerwację i udostępnimy hasło do podręcznika internetowego.

Formularz kontatkowy

CENA I ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

Cena kursu na stopień Jachtowego Sternika Morskiego w trybie intensywnym to 1490PLN

Przy trzech jednoczesnych zgłoszeniach stosujemy cenę promocyjną 1290PLN/os

Dla uczniów i studentów do 26 roku życia z ważną legitymacją dodatkowe 100zł zniżki

Dla naszych kursantów kursy SRC w promocyjnej cenie 250PLN zamiast 450PLN

W ramach szkolenia żeglarskiego przygotowanie do uzyskania certyfikatu ISSA Inshore Skipper gratis

Świadczenia zawarte w cenie to 50 godzin zajęciowych z przewagą zajęć praktycznych, ubezpieczenie NNW w ramach polisy jachtu, dostęp do podręcznika online i materiałów szkoleniowych. W cenie także dostęp do zaplecza socjalnego Mariny Gdynia. Cena nie zawiera zakwaterowania oraz wyżywienia.

Cena nie zawiera opłaty za egzamin oraz wystawienie patentu. Wysokość tych opłat ustala Polski Związek Żeglarski. W bieżącym sezonie przedstawiają się one następująco:

pzz opłata za egzamin opłata za wystawienie patentu
pełna stawka ze zniżką* pełna stawka ze zniżką*
żeglarz jachtowy 250 125 50 25
sternik jachtowy 350 175 50 25

UWAGA Do ceny egzaminu należy doliczyć 50 PLN na koszty przygotowania i organizacji egzaminu.

*Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia

Opłat tych nie da się uniknąć korzystając z usług innej szkoły żeglarstwa. Polski Związek Żeglarski stosuje jednakowy cennik w stosunku do wszystkich podmiotów, we wszystkich województwach.