Kurs weekendowy na patent żeglarza jachtowego

REALIZACJA PROGRAMU

Kurs można rozpocząć w każdą sobotę od godz 08.00 rano!

Na realizację programu żeglarza jachtowego w formule weekendowej, zazwyczaj wystarczają trzy, czasem cztery weekendowe sesje manewrowo wykładowe. Nie ma jednak limitu. Każdy przyswaja wiedzę w swoim tempie i na miarę możliwości czasowych. Weekendy nie muszą następować jeden po drugim. Egzaminy organizujemy w każdym tygodniu. Również egzaminy próbne na których można zweryfikować poziom nabytych umiejętności i ocenić czy są one wystarczające. Zależy nam bardzo abyście byli przygotowani nie tylko do egzaminu, ale także do samodzielnego realizowania swoich uprawnień w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami dobrej, żeglarskiej praktyki na wodach śródlądowych i morskich.

GŁÓWNA ZALETA SZKOLENIA NA PATENT ŻEGLARZA NA WODACH ZATOKI GDAŃSKIEJ

Szkoląc się do patentu żeglarza jachtowego na wodach Zatoki Gdańskiej nabędziecie umiejętności, które wprost odpowiadają uprawnieniom żeglarza. Żeglarz jachtowy uprawniony jest do prowadzenia jachtów żaglowych na śródlądziu bez ograniczeń, a także na wodach morskich z ograniczeniem do wód 'morskich osłoniętych'. W praktyce zatem, z patentem żeglarza jachtowego możliwy jest czarter lub prowadzenie własnego jachtu żaglowego na akwenach takich jak Zatoka Gdańska, Zalew Szczeciński, Zalew Wiślany, a także szereg akwenów Śródziemnomorskich, na których patenty żeglarza jachtowego także są honorowane. Do żeglowania na słonecznych wodach Adriatyku i korzystania z przebogatej oferty śródziemnomorskiej floty czarterowej nie przygotuje Was kurs, choćby w najlepszej szkole żeglarstwa, na Mazurach czy Zalewie Zegrzyńskim. Warto więc wybrać się do Gdyni i wybrać kurs na wodach Zatoki Gdańskiej w renomowanej szkole z morskimi tradycjami. Ponieważ w programie szkolenia uwzględnimy doskonale znaną nam specyfikę prowadzenia jachtów mieczowych i mieczowo balastowych, wybór nie będzie miał charakteru 'albo - albo' , raczej 'dwa w jednym'. Nauczymy żeglować równie skutecznie i bezpiecznie na wodach śródlądowych jak i na morskich wodach osłoniętych.

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ ŻEGLARSTWA

System rezerwacji online, samodzielne manewry w asyście RIB'a ratowniczego, przyjazna przestrzeń ze strefą relaksu.

Z pośród ofert dostępnych na rynku kilka zasadniczych cech kursu mocno nas wyróżnia. Jest to między innymi zastosowanie systemu rezerwacji online do zapisów na każde kolejne zajęcia. System rezerwacji online to niezwykle wygodne, proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu nie trzeba dzwonić, mailować o chęci przybycia i uczestniczenia w zajęciach. Wystarczy zaznaczyć w systemowym kalendarzu wybrane przez siebie bloki zajęciowe w dowolną sobotę lub niedzielę i stawić się punktualnie w porcie jachtowym w Gdyni. System pozwala także na rezygnację z zajęć w zarezerwowanym terminie poprzez wtórne jego odznaczenie.

Wyróżnia nas także zasadniczo sposób prowadzenia zajęć na wodzie. Celem szkolenia jest samodzielność wykonywania manewrów, dlatego na zaawansowanym etapie odbywają się one bez instruktora na pokładzie, za to w asyście RIB'a ratowniczego S5400. Zapewniamy o rewelacyjnych efektach takiej formy szkolenia.

Dbamy także o przyjazną przestrzeń. Do dyspozycji uczestników kursu weekendowego na stopień żeglarza jachtowego oddajemy strefę relaksu na czas przerw oraz zaplecze sanitarne - łazienkę z ciepłym prysznicem.

Generalne zasady dla kursu w formule wybrane weekendy:

  • kurs rozpoczyna się zawsze w sobotę o godz 08.00 rano. Można wybrać dowolne bloki zajęciowe, przeznaczyć na szkolenie część weekendu lub wykorzystać wszystkie dostępne w systemie rezerwacji online opcje dla uczestnika kursu 'weekendowego'
  • uczestnik kursu sam edytuje program swojego szkolenia korzystając z systemu rezerwacji online.
  • cena kursu jest uśredniona i nie jest uzależniona od ilości wykorzystanych weekendów. Każdy przyswaja wiedzę w swoim tempie.

Bloki zajęciowe do swobodnego wyboru, dostępne po zalogowaniu się uczestnika kursu jachtowego sternika morskiego w systemie rezerwacji online.

sobota
godz 08.00 - 15.00 (przerwa 11.00-12.00)
godz 17.00 - 20.00

niedziela
godz 08.00 - 15.00 (przerwa 11.00-12.00)

Po kursie polecamy wykupienie rejsu weekendowego. Będzie to cenne uzupełnienie wykładów oraz ćwiczeń z nawigacji, locji morskiej z zastosowaniem wiedzy teoretycznej w praktyce. Nawigowanie na Zatoce Gdańskiej odbywa się także w nocy. Wykreślimy dziesiątki namiarów, kursów na morskich mapach papierowych i elektronicznych, przećwiczymy nocne manewry portowe w odwiedzanych portach.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS

Wystarczy wysłać zgłoszenie mailowe w krótkiej i zwięzłej formie - termin przyjazdu, imię i nazwisko, dane kontaktowe. Można skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Zgłoszenie powinno być potwierdzone jeszcze tego samego dnia. W wyjątkowych sytuacjach poprosimy o cierpliwość. Czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien przekroczyć 48 godzin. Po odnotowaniu wpłaty wprowadzamy dane uczestnika kursu do systemu rezerwacji online, wysyłamy instrukcję zapisów i dane logowania oraz udostępniamy hasło do systemu oraz podręcznika internetowego. Formalności najlepiej dopiąć minimum 4 dni przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.

Formularz kontatkowy

CENA I ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

Cena kursu na stopień Żeglarza Jachtowego w trybie Weekendowym to 1790PLN

  • Przy trzech lub więcej jednoczesnych zgłoszeniach stosujemy cenę promocyjną 1490PLN/os
  • Dla uczniów i studentów do 26 roku życia z ważną legitymacją dodatkowe 100zł zniżki
  • Dla naszych kursantów kursy SRC w promocyjnej cenie 250PLN zamiast 450PLN
  • W ramach szkolenia żeglarskiego przygotowanie do uzyskania certyfikatu ISSA Inshore Skipper gratis
  • Zniżka na kurs sternika motorowodnego w wysokości 50zł

Świadczenia zawarte w cenie to 15 godzin wykładowych i konsultacyjnych, 30 - 45 godzin manewrowych, ubezpieczenie NNW, dostęp do podręcznika online i materiałów szkoleniowych. W cenie także dostęp do zaplecza socjalnego Mariny Gdynia. Cena nie zawiera zakwaterowania oraz wyżywienia.

Na ukończenie szkolenia każdy uczestnik ma rok kalendarzowy od momentu utworzenia konta w systemie rezerwacji online (otrzymania wiadomości email z danymi do logowania). Nie ma możliwości zwrotu środków za niewykorzystane zajęcia.

Cena nie zawiera opłaty za egzamin oraz wystawienie patentu. Wysokość tych opłat ustala Polski Związek Żeglarski. W bieżącym sezonie przedstawiają się one następująco:

pzz opłata za egzamin opłata za wystawienie patentu
pełna stawka ze zniżką* pełna stawka ze zniżką*
żeglarz jachtowy 250 125 50 25
sternik jachtowy 350 175 50 25

UWAGA Do ceny egzaminu należy doliczyć 50 PLN na koszty przygotowania i organizacji egzaminu.

*Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia

Opłat tych nie da się uniknąć korzystając z usług innej szkoły żeglarstwa. Polski Związek Żeglarski stosuje jednakowy cennik w stosunku do wszystkich podmiotów, we wszystkich województwach.