Kurs intensywny na patent żeglarza jachtowego

Kurs tygodniowy na stopień żeglarza jachtowego rozpoczynamy praktycznie w każdy poniedziałek!

Przy trzech jednoczesnych zgłoszeniach obniżamy cenę kursu o 200 zł dla każdego!

TERMINY KURSÓW INTENSYWNYCH NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO W SEZONIE 2024

Zatoka Gdańska - port jachtowy w Gdyni

We wszystkich wymienionych poniżej terminach mamy dostępne miejsca

Daty rozpoczęcia kursów żeglarza jachtowego w sezonie 2024: 11.03 / 18.03 / 08.04 / 15.04 / 22.04 / 29.04 / 06.05 / 20.05 / 27.05 / 03.06 / 10.06 / 17.06 / 24.06 / 01.07 / 08.07 / 15.07 / 22.07 / 29.07 / 05.08 / 12.08 / 19.08 / 26.08 / 02.09 / 09.09 / 16.09 / 23.09 / 30.09/ 07.10 / 14.10 / 04.11

Na kurs intensywny można stawić się już w niedzielę wieczorem i wybrać formę zakwaterowania w dowolnej opcji oraz standardzie. Możliwa jest koja na jachcie lub hostel, pokoje, apartamenty na terenie Gdyni. Pierwsze zajęcia odbywają się zawsze w poniedziałek o godzinie 08.00. Kurs na patent żeglarza jachtowego kończy się egzaminem w piątek. Egzamin trwa do godziny 20.00. Przewidziany jest czas na konsultacje. Egzaminacyjny stres opuści Was wraz z egzaminem próbnym.

ZASADNOŚĆ WYBORU SZKOLENIA NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO NA WODACH ZATOKI GDAŃSKIEJ

Szkoląc się do patentu żeglarza jachtowego na wodach Zatoki Gdańskiej nabędziecie umiejętności, które wprost odpowiadają uprawnieniom żeglarza. Żeglarz jachtowy uprawniony jest do prowadzenia jachtów żaglowych na śródlądziu bez ograniczeń, natomiast na wodach morskich jego uprawnienia  ograniczone są do wód 'morskich osłoniętych'. W praktyce zatem, z patentem żeglarza jachtowego możliwy jest czarter lub prowadzenie własnego jachtu żaglowego na akwenach takich jak Zatoka Gdańska, Zalew Szczeciński, Zalew Wiślany, a także szereg akwenów Śródziemnomorskich, na których patenty żeglarza jachtowego także są honorowane.

Do żeglowania na słonecznych wodach Adriatyku i korzystania z przebogatej oferty śródziemnomorskiej floty czarterowej nie przygotuje Was kurs, choćby w najlepszej szkole żeglarstwa na Mazurach czy Zalewie Zegrzyńskim. Warto więc wybrać się do Gdyni i wybrać kurs na wodach Zatoki Gdańskiej w renomowanej szkole z morskimi tradycjami. W programie szkolenia uwzględnimy doskonale znaną nam specyfikę prowadzenia jachtów mieczowych i mieczowo balastowych. Nauczymy żeglować równie skutecznie i bezpiecznie na wodach śródlądowych jak i na morskich wodach osłoniętych. Wybór szkolenia na Zatoce Gdańskiej nie będzie miał więc charakteru 'albo - albo', a raczej 'dwa w jednym'.

REALIZACJA PROGRAMU SZKOLENIA NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO NA KURSIE INTENSYWNYM

Szkolenie realizowane jest na jachtach Dufour 24 oraz na jachcie Bavaria 32.

Flota jachtów Dufour 24 to renomowana konstrukcja, smukła sportowa sylwetka i dzielność pełnomorskiego jachtu. Jachty wyposażone są w silniki stacjonarne obsługiwane manetką. Szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne. Manewry portowe oraz typowe manewry egzaminacyjne na akwenie otwartym.  Każdy dzień wypełniony jest zajęciami od godz 08.00 rano do godz 20.00 z krótkimi przerwami na posiłki i wylegiwanie się w hamakach, leżakach w naszej strefie relaksu.

Teorię przekazujemy w syntetycznej formie i ograniczamy do kilku zaledwie niezbędnych wykładów i ćwiczeń. Istnieje możliwość uzupełnienia wiedzy podczas samodzielnej pracy z podręcznikiem internetowym.

Sukces gwarantowany!

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ ŻEGLARSTWA

  • Samodzielne manewry w asyście Rib'a ratowniczego.
  • Przyjazna przestrzeń ze strefą relaksu.

Z pośród ofert dostępnych na rynku kilka zasadniczych cech kursu mocno nas wyróżnia. Jest to między innymi sposób prowadzenia zajęć na wodzie. Celem szkolenia jest samodzielność wykonywania manewrów, dlatego odbywają się one także bez instruktora na pokładzie lub w asyście Rib'a ratowniczego S 5400. Zapewniamy o rewelacyjnych efektach takiej formy szkolenia.

Dbamy także o przyjazną przestrzeń. W czasie przerw pomiędzy zajęciami do dyspozycji adeptów kursu intensywnego oddajemy strefę relaksu z leżakami i pokłady naszych jachtów.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS INTENSYWNY ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Żeby zapisać się na kurs wystarczy powiadomić nas o swoim przybyciu i otrzymać potwierdzenie zgłoszenia, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Przyjezdnym proponujemy zakwaterowanie na jachcie, w apartamentach lub hostelach na terenie Gdyni. Można pojawić się już w niedzielę wieczorem.

Preferowane są zgłoszenia drogą mailową lub przy pomocy formularza kontaktowego w krótkiej i zwięzłej formie - termin przyjazdu, imiona i nazwiska zgłoszonych osób i dane kontaktowe takie jak numer telefonu i adres mailowy. Zgłoszenie powinno być potwierdzone jeszcze tego samego dnia, w wyjątkowych sytuacjach trzeba poczekać do 48 godzin. W potwierdzeniu zgłoszenia zawarte będą także najistotniejsze informacje dotyczące kursu. Po odnotowaniu zadatku potwierdzimy rezerwację i udostępnimy hasło na podręcznik internetowy.

Formularz kontatkowy

CENA I ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE KURSU INTENSYWNEGO

Cena kursu na stopień Żeglarza Jachtowego w trybie intensywnym to 1390PLN

Przy trzech jednoczesnych zgłoszeniach stosujemy cenę promocyjną 1190PLN/os

Dla uczniów i studentów do 26 roku życia z ważną legitymacją dodatkowe 100zł zniżki

Dla naszych kursantów kursy SRC w promocyjnej cenie 250PLN zamiast 450PLN

W ramach szkolenia żeglarskiego przygotowanie do uzyskania certyfikatu ISSA Inshore Skipper gratis

Szkolenie na stopień sternika motorowodnego 50zł zniżki

Świadczenia zawarte w cenie to 45 godzin zajęciowych z przewagą zajęć praktycznych, ubezpieczenie NNW podczas pobytu na jachcie, dostęp do podręcznika online i materiałów szkoleniowych. Posiadamy własne zaplecze sanitarne, łazienka z ciepłym prysznicem dla osób zamustrowanych na noc na jachtach oraz dostęp do zaplecza socjalnego Mariny Gdynia. Cena nie zawiera zakwaterowania oraz wyżywienia.

Cena nie zawiera opłaty za egzamin oraz wystawienie patentu. Wysokość tych opłat ustala Polski Związek Żeglarski. W bieżącym sezonie przedstawiają się one następująco:

opłata za egzamin opłata za wystawienie patentu
pełna stawka ze zniżką* pełna stawka ze zniżką*
żeglarz jachtowy 250 125 50 25
sternik jachtowy 350 175 50 25

UWAGA Do ceny egzaminu należy doliczyć 50 PLN na koszty przygotowania i organizacji egzaminu.

*Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia

Opłat tych nie da się uniknąć korzystając z usług innej szkoły żeglarstwa. Polski Związek Żeglarski stosuje jednakowy cennik w stosunku do wszystkich podmiotów, we wszystkich województwach.