Jednodniowy kurs na patent Sternika Motorowodnego

Szkolenie na patent sternika motorowodnego na RIB'e S5400
Kurs motorowodny - RIB S-5400

KURS PRAKTYCZNY

Na zajęciach praktycznych nauczymy podstawowych manewrów portowych i perfekcyjnie opanujemy manewry egzaminacyjne na akwenie otwartym. Wprowadzenie naszego RIB'a w ślizg wyzwoli sporą dawkę adrenaliny i sprawi że kurs będziecie długo i dobrze wspominać, jako motorowodną przygodę samą w sobie.

Chcąc wprowadzić powiew świeżości w kursach motorowodnych i sprawić aby były one wyjątkowe na tle innych szkół szkolenie realizujemy na RIB'ie  S-5400 wyposażonym w nowy silnik Yamaha o mocy 100KM, kadłub stworzony z myślą o działaniach ratunkowych i dla jednostek specjalnych, na nowym RIB'ie Gala V580 wyposażonym w nowy silnik Suzuki 140KM z aluminiowym kadłubem oraz na nowym jachcie motorowym Galia 630 Open z laminatu wyposażonym w nowy silnik Yamaha 115KM. Każda z jednostek wyposażone w głębokie V pod linią wodną, co umożliwia bezpieczne manewrowanie w ślizgu nawet przy bardzo wysokiej fali a różne rozmiary i rodzaje kadłubów pozwolą na uniwersalną naukę manewrowania. Ilość wykorzystanych do szkolenia jednostek będzie zależna od całkowitej ilości Kursantów na kursie, zawsze jednak będziemy starać się, żebyście mieli okazję manewrów przynajmniej na dwóch różnych motorówkach. Wprowadzenie większej ilości jachtów do szkoleń motorowodnych to również gwarancja, że szkolenie się odbędzie, nawet w przypadku awarii jednego z nich.

Najważniejsze - prezentowane przez nas jachty to nasze jednostki faktycznie używane do szkoleń a nie pobrane z internetu zdjęcia, szkolenia praktyczne prowadzimy w małych grupach, maksymalnie 5 osobowych a czas szkolenia zależy od załogi - naszym celem nie jest odhaczenie manewrów, które macie wykonać, naszym celem jest ich nauczenie.

SZKOLENIE TEORETYCZNE

Część teoretyczna prowadzona jest w sali wykładowej, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych na dużym ekranie. Skupimy się na podstawowych zagadnieniach w dawce możliwej do przyswojenia przed egzaminem. Przed przystąpieniem do szkolenia oraz egzaminu konieczne jest zapoznanie się z podręcznikiem internetowym:

Podręcznik motorowodny

TERMINY

Szkolenia odbywają się praktycznie w każdą sobotę od marca do listopada, dokładne terminy poniżej, zaczynamy o godzinie 8.30 w naszym biurze w Marinie Gdynia. Zajęcia składają się z około 4-5 godzin zajęć praktycznych manewrowych i 4-5 godzin zajęć teoretycznych. Bezpośrednio po szkoleniu organizowany jest egzamin państwowy.

Aby zapisać się na kurs wystarczy zgłoszenie mailowe ze wskazaniem terminu, po sprawdzeniu dostępności miejsc zapiszemy rezerwację. Polecamy zgłaszać się z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość szkolenia w inny dzień lub na innym akwenie.

2023: 18.03 / 25.03 / 08.04 /  od 22.04 do 21.10 w każdą sobotę / 11.11 /

CENA

Cena jednodniowego kursu na patent sternika motorowodnego wynosi 550 zł

Dla uczestników naszych szkoleń żeglarskich rabat 50zł = 500zł

VOUCHERY PREZENTOWE

Szkolenia motorowodne cieszą się największą popularnością w zamawianych u nas voucherach prezentowych. Przystępna cena, szkolenie w weekend i duża elastyczność w kwestii doboru terminu sprawiają, że szkolenie staje się idealnym prezentem nawet dla osób, które nie miały z żeglarstwem czy motorowodniactwem wcześniej dużo wspólnego. W celu zakupu vouchera prosimy o kontakt mailowy na junga@junga.pl. Voucher może zawierać sam kurs lub kurs wraz z egzaminem, przy zakupie można ale nie trzeba określać terminu szkolenia, możemy wystawić voucher "otwarty".

UPRAWIENIA

W "zasięgu" sternika motorowodnego jest prowadzenie jachtów motorowych na wodach śródlądowych bez żadnych ograniczeń. Na morskich wodach wewnętrznych, takich jak Zatoka Gdańska, możliwe jest manewrowanie jachtami motorowymi do 12 metrów. Natomiast w dziennej żegludze przybrzeżnej zabawa na skuterach wodnych.

Wymagania

1. Ukończony 14 rok życia

Uprawnienia

1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

W cenie szkolenia nie są zawarte opłaty egzaminacyjne:

  • 250 zł opłata pełna,
  • 125 zł opłata ulgowa - dotyczy uczniów i studentów z ważną legitymacją do 26 roku życia,
  • 50 zł /25 zł opłata za wydanie patentu (do uregulowania przelewem na konto PZMiNW po zdanym egzaminie),
  • 50 zł opłata za organizację egzaminu.

FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z EGZAMINEM

Złożenie wniosku o dopuszczenie do egzaminu oraz wniesienie opłaty umożliwiamy na miejscu w dniu szkolenia.

Dodatkowo po pozytywnym przejściu szkolenia można zdobyć certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skipper. Cena wydania certyfikatu wynosi 400 zł.

PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ PODCZAS KURSU

Podczas kursu gwarantujemy przyjazną przyswajaniu wiedzy przestrzeń, klimatyzowaną salę wykładową, strefę relaksu z leżakami plażowymi i żeglarskimi hamakami a także zaplecze sanitarne z dostępem indywidualnym tylko dla naszych klientów.

CO ZABRAĆ NA KURS MOTOROWODNY

Należy ubrać się "na cebulkę" - na wodzie jest zawsze chłodniej niż na lądzie zwłaszcza przy większych prędkościach. Przydadzą się również buty na zmianę, czapka i okulary przeciwsłoneczne. W miesiącach zimowych rękawiczki. Polecamy zabrać coś do jedzenia, przerwa jest bardzo krótka i może nie wystarczyć czasu na pełny "zamawiany" posiłek - kanapki i coś do picia powinny wystarczyć. Notes i długopis dostaniecie na miejscu.

JACHTY UŻYWANE DO SZKOLEŃ:

Gala V580F / Suzuki DF140

Przestronny, częściowo zadaszony pokład z wysoką konsolą i panelem solarnym, duża moc silnika, 12 calowa nawigacja z echosondą, masywny kadłub z głębokim V. Tak dużej, mocnej i wyposażonej jednostki nie spotkacie nigdzie indziej.

Długość całkowita: 5,8m

Szerokość: 2,5m

Dopuszczalna ilość osób: 12

Galia 630 Open / Yamaha F115

Nowy jacht motorowy, rocznik 2021 prosto ze stoczni Galeona, wyposażony w silnik Yamaha F115 ze nowoczesnym komputerem pokładowym. Pokład z prawdziwego teaku i specjalna linia kolorystyczna zwiększają radość z płynięcia.

Długość całkowita: 6,19m

Szerokość: 2,48m

Dopuszczalna ilość osób: 8

SPORTIS S5400 / Yamaha F100

Jednostka zaprojektowana dla potrzeb wojskowych, wyposażona w niezawodny silnik Yamaha F100 z najnowszej serii z 2021 roku. Poza szkoleniami służy nam do asekuracji zajęć żeglarskich i akcji holowania

Długość całkowita: 5,4m

Szerokość: 2,2m

Dopuszczalna liczba osób: 8

Udostępnij