Jednodniowy kurs na patent Sternika Motorowodnego

Szkolenie na patent sternika motorowodnego na RIB'e S5400
Kurs motorowodny - RIB S-5400

KURS PRAKTYCZNY

Na zajęciach praktycznych nauczymy podstawowych manewrów portowych i perfekcyjnie opanujemy manewry egzaminacyjne na akwenie otwartym. Wprowadzenie naszego RIB'a w ślizg wyzwoli sporą dawkę adrenaliny i sprawi że kurs będziecie długo i dobrze wspominać, jako motorowodną przygodę samą w sobie.

Szkolenie realizujemy na RIB'ie  S-5400 wyposażonym w nowy silnik Yamaha o mocy 100KM i głębokie V pod linią wodną, co umożliwia bezpieczne manewrowanie w ślizgu nawet przy bardzo wysokiej fali.

SZKOLENIE TEORETYCZNE

Część teoretyczna prowadzona jest w sali wykładowej, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych na dużym ekranie. Skupimy się na podstawowych zagadnieniach w dawce możliwej do przyswojenia przed egzaminem. Przed przystąpieniem do szkolenia oraz egzaminu konieczne jest zapoznanie się z podręcznikiem internetowym:

Podręcznik motorowodny

TERMINY

Szkolenia odbywają się praktycznie w każdą sobotę od marca do listopada, dokładne terminy poniżej, zaczynamy o godzinie 8.30 w naszym biurze w Marinie Gdynia. Zajęcia składają się z około 4-5 godzin zajęć praktycznych manewrowych i 4-5 godzin zajęć teoretycznych. Bezpośrednio po szkoleniu organizowany jest egzamin państwowy.

Aby zapisać się na kurs wystarczy zgłoszenie mailowe ze wskazaniem terminu.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość szkolenia w inny dzień lub na innym akwenie.

2022: 12.03 / 19.03 / 26.03 / 09.04 /  od 23.04 do 22.10 w każdą sobotę / 12.11

CENA

Cena jednodniowego kursu na patent sternika motorowodnego wynosi 550 zł a dla absolwentów naszych kursów żeglarskich -10%=500zł

UPRAWIENIA

W "zasięgu" sternika motorowodnego jest prowadzenie jachtów motorowych na wodach śródlądowych bez żadnych ograniczeń. Na morskich wodach wewnętrznych, takich jak Zatoka Gdańska, możliwe jest manewrowanie jachtami motorowymi do 12 metrów. Natomiast w dziennej żegludze przybrzeżnej zabawa na skuterach wodnych.

Wymagania

1. Ukończony 14 rok życia

Uprawnienia

1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

W cenie szkolenia nie są zawarte opłaty egzaminacyjne:

  • 250 zł opłata pełna,
  • 125 zł opłata ulgowa - dotyczy uczniów i studentów z ważną legitymacją do 26 roku życia,
  • 50 zł /25 zł opłata za wydanie patentu (do uregulowania przelewem na konto PZMiNW po zdanym egzaminie),
  • 50 zł opłata za organizację egzaminu.

FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z EGZAMINEM

Złożenie wniosku o dopuszczenie do egzaminu oraz wniesienie opłaty umożliwiamy na miejscu w dniu szkolenia.

Dodatkowo po pozytywnym przejściu szkolenia można zdobyć certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skipper. Cena wydania certyfikatu wynosi 400 zł.

PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ PODCZAS KURSU

Podczas kursu gwarantujemy przyjazną przyswajaniu wiedzy przestrzeń, klimatyzowaną salę wykładową, strefę relaksu z leżakami plażowymi i żeglarskimi hamakami a także zaplecze sanitarne z dostępem indywidualnym tylko dla naszych klientów.

CO ZABRAĆ NA KURS MOTOROWODNY

Należy ubrać się "na cebulkę" - na wodzie jest zawsze chłodniej niż na lądzie zwłaszcza przy większych prędkościach. Przydadzą się również buty na zmianę, czapka i okulary przeciwsłoneczne. W miesiącach zimowych rękawiczki. Polecamy zabrać coś do jedzenia, przerwa jest bardzo krótka i może nie wystarczyć czasu na pełny posiłek - kanapki i coś do picia powinny wystarczyć.

Udostępnij