Żeglarz jachtowy – kurs na Zatoce Gdańskiej

Kurs żeglarza jachtowego na Zatoce Gdańskiej to wybór najlepszy z możliwych.

Kursy na stopień żeglarza jachtowego organizujemy w kilku formułach tak aby bezwzględnie każdy na miarę swoich możliwości i ograniczonego czasu mógł skorzystać z naszej oferty.

Szczegółowe opisy kursów intensywnych tygodniowych, weekendowych, popołudniowych w wybrane dni tygodnia, skróconych dla zaawansowanych znajdziecie w zakładkach poniżej, a także na podstronach poświęconych każdej formule z osobna.

W tym miejscu jednak chcielibyśmy przekonać Was że warto szkolić się do patentu żeglarza na Zatoce Gdańskiej.

Żeglowanie po śródlądziu ma swój urok. Żeglarska sielanka ze szczyptą magii w bliskim kontakcie z przyrodą. Uprawnienia żeglarza są jednak zdecydowanie szersze niż 'szuwarowe'. Żeglarz jachtowy to patent także na morskie wody wewnętrzne takie jak Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany, czy Zalew Szczeciński. Na wodach śródlądowych posiadacz tego patentu prowadzi jachty żaglowe bez ograniczeń, a na opisanych powyżej morskich wodach wewnętrznych jachty do 12 m długości. Dokument ma charakter międzynarodowy, a jachty czarterowane żeglarzom są dostępne nie tylko na naszych rodzimych wodach, ale również na wielu innych akwenach, zarówno śródlądowych jak i morskich, między innymi na słonecznym Adriatyku.

Ucząc się podstaw żeglowania w typowo morskiej szkole na akwenie Zatoki Gdańskiej  nie tylko bez problemu poradzicie sobie z samodzielnym żeglowaniem na dowolnym akwenie śródlądowym, ale wasze umiejętności będą w pełni odpowiadały posiadanym uprawnieniom. Zatoka Gdańska to już przedsmak prawdziwej morskiej przygody!

Nie pominiemy istotnego etapu żeglarskiej edukacji jakim jest specyfika żeglowania śródlądowego na jachtach mieczowych i mieczowo balastowych. Jest nam ona doskonale znana, a wiedza na temat jachtów, żeglowania uniwersalna i wszechstronna. Województwo Pomorskie to nie tylko słone wody Bałtyku, ale także Kaszuby - kraina tysiąca jezior. Wybór szkolenia na Zatoce Gdańskiej w naszej szkole żeglarstwa to wybór najlepszy z możliwych.

Kurs intensywny

Kursy tygodniowe to intensywne, wyczerpujące i bardzo efektywne szkolenie. Kursy w takiej formule rozpoczynamy praktycznie od każdego poniedziałku! Istnieje możliwość 'noclegu' - zaokrętowania na naszych jachtach, proponujemy również zakwaterowanie na lądzie w zaprzyjaźnionych hostelach i kwaterach.

Na kurs w takiej formie należy przeznaczyć pięć pełnych dni od poniedziałku do piątku. Zapewniamy 9 godzin efektywnego szkolenia dziennie.

Można stawić się już w niedzielę wieczorem. Wystarczy powiadomić nas o swoim przybyciu najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Sukces gwarantowany!

ik11390 zł

więcej

Kurs weekendowy

Szkolimy w małych grupach 3 - 5 osobowych!

Kursy weekendowe to rozłożone w czasie szkolenie z opcją dowolnego wyboru weekendu. Zapis na każde kolejne spotkanie odbywa się za pomocą wygodnego, prostego w użyciu systemu rezerwacji online. Po zalogowaniu się do systemu uczestnik kursu 'zaznacza' odpowiednie pole w kalendarzu systemowym wskazując na chęć przybycia do portu w określonym dniu i godzinie. Można zaznaczyć sobotę od godz 08.00 do 15.00 lub / i  od 17.00 do 20.00, a także dowolnie niedzielę od godz 08.00 - 15.00.

Na kurs w takiej formie należy przeznaczyć trzy do czterech weekendów. Nie muszą one następować bezpośrednio po sobie. Przyjezdnym proponujemy zakwaterowanie na jachcie lub w apartamentach na terenie Trójmiasta. Dla zaawansowanych proponujemy skrócony program szkolenia i wsparcie e-learning za cenę 890 PLN

ik11790 zł

więcej

Kurs w wybrane dni tygodnia

Szkolimy w małych grupach 3 - 5 osobowych

Kursy popołudniowe w dowolnie wybrane dni tygodnia to najbardziej elastyczna forma szkolenia. Podobnie jak w przypadku kursów weekendowych, zapis na każde kolejne zajęcia odbywa się za pomocą systemu rezerwacji online, dzięki któremu można 'zaznaczyć' swoją obecność na kursie lub odwołać chęć przybycia w wybranym dniu. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 17 do 20. Egzaminy organizujemy każdego tygodnia. Przed przystąpieniem do egzaminu istnieje możliwość weryfikacji umiejętności na egzaminie próbnym.

Oferta adresowana jest głównie do mieszkańców Trójmiasta i okolic. Można umówić się raz, dwa razy w tygodniu lub częściej. Kurs kontynuować można tak długo aż uda się zrealizować program szkolenia. Kurs realizowany jest w małych grupach - 3-5 osób. Sukces gwarantowany!

ik11790 zł

więcej