Kadra to najważniejszy czynnik naszego sukcesu.

Sprawna technicznie flota jachtów renomowanej konstrukcji, dobrze wyposażona sala wykładowa, klimatyzacja, strefa relaksu, liczne promocje cenowe i gratisy są tylko cennym dodatkiem do jakości i wkładu pracy instruktora na kursie żeglarskim, kapitana w morskich rejsach szkoleniowych.

Doskonale o tym wiemy. Nasze jachty nie zawsze były renomowanej konstrukcji i nie od zawsze dysponujemy własną salą wykładową. Gdy szkoliliśmy na jachcie z 36 roku, a biuro mieściło się w żeglarskim worku, popyt na nasze usługi napędzała wiedza i umiejętność jej przekazywania z pasją i zaangażowaniem. To czym dzisiaj dysponujemy i jak jesteśmy postrzegani w żeglarskim środowisku zawdzięczamy pracy kilku pokoleń dobrze przygotowanej i cenionej kadry.

Okoliczności nam sprzyjają.  Gdynia nazywana jest miastem z morza i marzeń. Od zawsze przyciąga pasjonatów żeglarstwa dla których nie praca jako taka,  ale praca na morzu stanowi wartość nadrzędną. Wyższe uczelnie morskie, liczne kluby żeglarskie z tradycjami, sekcje regatowe z osiągnięciami sprawiają że napływ młodych, pełnych energii i dobrze wykształconych żeglarzy do naszej szkoły jest niczym nurt rzeki - stały i niewyczerpany. Zespół składa się z wielu fachowców - nawigatorów z dyplomami uczelni morskich oraz żeglarzy regatowych z pokaźną kolekcją medali. Najważniejszym jednak kryterium w doborze kadry jest umiejętność przekazywania wiedzy, przyjazny stosunek do ludzi i kultura osobista.

W opiniach na nasz temat na licznych forach dyskusyjnych, w relacjach z rejsów i żeglarskich szkoleń, zazwyczaj podkreślacie merytoryczną wartość naszego zespołu i wspominacie pozytywne relacje z nami: "profesjonalni i dobrze przygotowani", "łapiący dobry kontakt z klientem", "kompetentni i bardzo mili", "doświadczeni", "cierpliwi", "z dużą wiedzą ", "świetna kadra instruktorów".

Naturalnemu procesowi wypalenia zawodowego czy rutyny zapobiegamy w ten sposób, że co jakiś czas kadra wysyłana jest na rejsy pełnomorskie na innym akwenie gdzie w roli kapitana prowadzi rejs morski. Jak wiadomo każdy rejs jest inny, każdy akwen, każda załoga dostarczają odmiennych wrażeń. O sile motywacji morskiego żywiołu świadczy fakt,  że zdecydowaną większość urlopów nasza kadra spędza w morzu. W żadnym innym fachu rzecz nie do wyobrażenia.

Udostępnij