REJSY I SZKOLENIA NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM

ZIMOWA OFERTA - MORZE ŚRÓDZIEMNE, EUROPEJSKIE WYBRZEŻA ATLANTYKU ORAZ WODY PŁYWOWE

 

 

ZIMOWA OFERTA REJSÓW SZKOLENIOWYCH, KURSÓW ŻEGLARSKICH NA PATENT JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO WRAZ Z EGZAMINAMI ORAZ SZKOLEŃ MANEWROWYCH NA POKŁADZIE JACHTU BAVARIA 49

W sezonie zimowym organizujemy serię kursów wraz z egzaminami na patent jachtowego sternika morskiego a także rejsy, kursy manewrowe na słonecznych akwenach Morza Śródziemnego, w europejskiej części wybrzeża atlantyckiego oraz na akwenach pływowych !

Atutem każdej atlantycko - śródziemnomorskiej destynacji są bezpośrednie i tanie połączenia lotnicze bez międzylądowań.

Szkolimy na pokładzie naszej Bavarii 49. Jacht posiada pięć dwuosobowych kabin sypialnych oraz łazienki z ciepłym prysznicem. Wyposażony jest w dwa koła sterowe, przestronny kokpit, wygodną mesę, plotery nawigacyjne a także system antykolizyjny.

Kursy żeglarskie na Morzu Śródziemnym to gwarantowana pogoda i możliwość połączenia szkolenia z wypoczynkiem. W przerwach pomiędzy manewrami i wykładami możliwe będą kąpiele morskie, słoneczne, a także zwiedzanie. Jacht przemieszcza się pomiędzy słonecznymi akwenami, archipelagami wysp kotwicząc w błękitnych lagunach i urokliwych zatokach osłoniętych malowniczymi klifami. W programie każdego tygodniowego kursu, rejsu szkoleniowego przewidujemy hals za horyzont oraz 'delfinowe safari' !

Przy idealnej, słonecznej oraz wietrznej pogodzie łatwiej o efekty szkolenia i postępy w nauce.

Manewry portowe przeprowadzimy zgodnie z zasadami sztuki żeglarskiej z wykorzystaniem cum, szpringów oraz popularnych na akwenie Morza Śródziemnego muringów. Powtórzone po wielokroć proste schematy manewrowe zostaną opanowane do perfekcji już w pierwszych dniach żeglarskiego szkolenia.

Przewidujemy także manewry na akwenie otwartym, w tym szkoleniowe rejsy za dnia oraz w nocy z podziałem na wachty morskie. Efektywna nauka nawigacji oraz locji morskiej w jej praktycznym wydaniu. Dzięki połączeniu formuły szkolenia stacjonarnego z rejsem szkoleniowym możliwe będzie uzupełnienie stażu morskiego do stopnia jachtowego sternika morskiego w liczbie do 80 godzin stażowych.

Teorię przekażemy w skondensowanej formie ograniczając się do kilku zaledwie niezbędnych wykładów i ćwiczeń. Nawigować będziemy na mapach papierowych oraz elektronicznych. Nauczymy korzystania z ksiąg locji oraz spisów świateł. Przed każdym wyjściem na akwen wspólnie przeanalizujemy serwisy meteorologiczne. Wiedzę 'okołożeglarską' przyswoicie w wolnych chwilach sami, korzystając z naszego podręcznika internetowego. Najlepiej przed przybyciem na słoneczny akwen.

Każdy kurs intensywny zimowej, śródziemnomorskiej serii zakończony będzie egzaminem odpowiednio na patent żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego. Możliwe są także szkolenia uzupełniające wraz z egzaminami na popularne w śródziemnomorskich klimatach certyfikaty kompetencji ISSA oraz szkolenia manewrowe dla zaawansowanych żeglarzy.

Sukces gwarantowany! 

REJSY ŚRÓDZIEMNOMORSKIE

Rejs szkoleniowy z mocnym akcentem na relaks i wypoczynek pod żaglami!

Na akwen przemieścić się będzie można jednym, bezpośrednim przelotem, bez międzylądowań, korzystając z atrakcyjnego cennika tanich linii lotniczych. Jacht  manewruje pomiędzy wyspami, kotwicząc w malowniczych lagunach i zatoczkach z daleka od skupisk ludzkich i aglomeracji miejskich. W planach każdego kursu, rejsu przewidujemy kąpiele morskie, słoneczne, hals za bezkresny horyzont oraz 'delfinowe safari'.

ŻEGLOWANIE, SNORKELING, NURKOWANIE 

Akwen Morza Śródziemnego to wymarzone miejsce do nurkowania oraz snorkelingu,

Żeglowanie na Morzu Śródziemnym to nie tylko słońce i orzeźwiający wiatr. To także krystalicznie czysta, przejrzysta podwodna przestrzeń, mieniące się w słońcu botaniczne ogrody i jego mieszkańcy. Nasze jachty rokrocznie przemierzają tysiące mil w poszukiwaniu przygód, rozległych archipelagów, bajkowych krajobrazów i kotwicowisk idealnych do nocnej obserwacji nieboskłonu. Czasami najciekawsze dzieje się w morskiej otchłani, tuż pod taflą wody, a do 'wielkich odkryć' wystarczy szczypta adrenaliny, głęboki oddech i zabawkowa maska do nurkowania.

Podczas każdego rejsu w naszym wydaniu przy burcie jachtu pojawiają się delfiny. Dzieje się tak dlatego ponieważ lubimy pożeglować zamaszystym halsem za horyzont. Delfiny unikają linii brzegowej. Pojawiają się całymi stadami na głębokościach powyżej stu metrów.

Na każdym naszym rejsie jest także czas na zakotwiczenie jachtu i zorganizowanie bezpiecznej, mocno orzeźwiającej morskiej kąpieli.

 

CenaRejs szkoleniowo rekreacyjny na wybranym akwenie Morza Śródziemnego  1.400 zł / 80 EUR składka na opłaty portowe

CenaKurs na patent żeglarza, jachtowego sternika morskiego 1600 zł / 80 EUR składka na opłaty portowe

Długość rejsu 7 dni

TErminyTerminy zimowej serii rejsów Śródziemnomorskich, europejskiego wybrzeża Atlantyku oraz na akwenach pływowych pojawią się wkrótce. Patrz zakładka 'kalendarz rejsów'

 

 

CENA I POZOSTAŁE OPŁATY

Cena za rejs wynosi od osoby:  1400zł lub 1600zł szkolenie żeglarskie.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

Miejsce na jachcie w kabinie sypialnej lub w mesie, ubezpieczenie NNW na czas trwania rejsu, nadzór nad prowadzeniem jachtu przez Kapitana, cykl wykładów oraz zajęć praktycznych realizowanych przez instruktorów Szkoły Żeglarstwa JUNGA.

Polecamy wyrobić kartę EKUZ aby być objętym ubezpieczeniem KL lub wykupić dodatkowe ubezpieczenie KL.

PROMOCJE

Przy trzech zgłoszeniach w jednym terminie stosujemy rabat w wysokości 100 PLN od osoby !

DODATKOWE OPŁATY

Kasa jachtowa 80 EURO (kwota zryczałtowana - nie podlega rozliczeniu po rejsie).

Kasa jachtowa uwzględnia :
- opłaty portowe.
- paliwo.
- opłaty administracyjne.
- sprzątanie jachtu po rejsie.
- korzystanie z sanitariatów i zaplecza socjalnego w odwiedzanych portach

WYŻYWIENIE - SKŁADKA NA ZAPROWIANTOWANIE JACHTU

Na naszych rejsach załoga sama decyduje o formie zaprowiantowania i budżecie na ten cel.  Służymy pomocą przy planowaniu zakupów.

UWAGA! Kapitan zwolniony jest ze składki na zaprowiantowanie.

REGULOWANIE PŁATNOŚCI

Zadatek w wysokości 50 % ceny za rejs powinien być wniesiony z chwilą rezerwacji miejsca na rejsie. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu na naszą skrzynkę mailową uzupełniamy listę załogi wyświetloną w rejsowym informatorze. Do 30-stu dni przed rejsem istnieje możliwość zmiany terminu rejsu w miarę wolnych miejsc bez utraty zaliczki.

Pozostałą część regulujemy 14 dni przed rejsem przelewem na to samo konto co zadatek.

Opłata 80 EURO  może być wniesiona "na burcie okrętu" najlepiej w odliczonej kwocie w dniu zaokrętowania.

ZDOBYWANIE UPRAWNIEŃ / PAKIET STAŻ PLUS SZKOLENIE

W cenie szkolenia minimum 40 godzin zajęć (praktyka+teoria z przewagą praktyki)

Podczas każdego rejsów opisanych jako "szkolenie żeglarskie" jest możliwość zdania egzaminu na stopień żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego oraz ISSA Inshore Skipper

Egzamin przeprowadzany jest na miejscu zaś wszelkie formalności załatwiamy drogą mailową i pocztą.

Aby podejść do egzaminu JSM wymagane jest przed rejsem posiadanie udokumentowanych minimum 100 godzin w rejsach morskich.

Dla osób nie posiadających stażu istnieją dwie możliwości - wzięcie udziału w dwóch rejsach pod rząd lub po jednym rejsie uzyskanie certyfikatu ISSA Inshore Skipper.

Cennik opłat egzaminacyjnych

pzz opłata za egzamin opłata za wystawienie patentu
pełna stawka ze zniżką* pełna stawka ze zniżką*
żeglarz jachtowy 250 125 50 25
sternik jachtowy 350 175 50 25

UWAGA Do ceny egzaminu należy doliczyć 50 PLN na koszty przygotowania i organizacji egzaminu.

*Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia

ISSA INSHORE SKIPPER + 400zł