KUBA

 

Cayo Largo del Sur - Cuba Vintage VacationCuban Rulers: Classic American Cars Still Rule the Roads in Cuba—Is That About to Change? - OnAllCylinders

Początek zimy na Kubie

Nowość w naszej ofercie – egzotyczna i tajemnicza Kuba, stabilny katamaran, najlepsi skipperzy – czyli nasza propozycja na początek zimy.

Rajskie wyspy, krystaliczna woda, fantastyczne warunki do żeglowania ze słońcem na twarzy i stałym umiarkowanym wiatrem we włosach. By zapewnić Wam pełnię komfortu rejs odbędzie się katamaranem Lagoon 380/410 . Rejs katamaranem to przyjemność sama w sobie a dodatkowym atutem jest niskie zanurzenie dzięki któremu bez problemu będziemy mogli eksplorować malownicze zatoczki i laguny. Portem zaokrętowania będzie Cienfueges na Kubie – marina zlokalizowana jest około 200km od lotniska w Havanie ale pomożemy w organizacji transportu. Naszym celem będzie Cayo Largo i dziesiątki miejszych bajecznych wysepek w około. Jako szkoła żeglarstwa dodatkowo zapewnimy Wam na miejscu szkolenie – w planie obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa oraz szkolenie z manewrowania katamaranem, nawigacja i obsługa urządzeń pokładowych.

Cena 1000 EUR + 200 EUR zryczałtowana składka na opłaty portowe, paliwo, gaz do butli, pościel i ręcznik, wynajem silnika zaburtowego, paliwo do silnika zaburtowego, podatki lokalne

Długość rejsu 8 dni

TErminy 11.11-18.11.2023 Lagoon 410 (8 miejsc)

TErminy18.11-25.11.2023 Lagoon 380 (7 miejsc)

TErminy25.11-02.12.2023 Lagoon 380 (7 miejsc)

TErminy02.12-09.12.2023 Lagoon 410 (8 miejsc)

 

W cenę nie jest wliczony dojazd oraz wyżywienie oraz obowiązkowe ubezpieczenie ubezpieczenie.

O składce na wyżywienie i zaprowiantowanie jachtu decyduje załoga, kapitan może pomóc w planowaniu. Kapitan zwolniony jest ze składki na zaprowiantowanie. Jacht stacjonuje w marinie Club Cienfuegos w Cienfuegos. Zalecamy zamówienie zaprowiantowania wcześniej w firmie czarterowej, oczywiście we wszystkim pomożemy i będziemy pośredniczyć.

W cenę nie jest wliczone obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW (również Covid), zalecamy również wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Oba ubezpieczenia można wykupić na stronie rankomat.pl.

Przelotów najlepiej szukać za pośrednictwem wyszukiwarki skyscanner.com, średni koszt przelotu waha się w okolicach 3000-3500zł w obie strony. Ważne, że nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego bagażu, na spokojnie powinno się udać zmieścić w podręczny. Strój kąpielowy i maska do nurkowania powinny wystarczyć 😉 Lotów szukajcie do lotniska Havana. Zalecamy unikania przelotów z USA, ze względu na embargo nie są wtedy akceptowane wizy turystyczne

UWAGA - do podróży wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od momentu wjazdu, dodatkowo wymagana jest wiza (koszt około 200zł), wyrabiana online, dodatkowo na 48 godzin przed wylotem wymagane jest wypełnienie formularza lokalizacyjnego i uzyskanie kodu QR. Każdy uczestnik rejsu powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Przydatne informacje:

  • Wizę można wyrobić online w Biurze Podróży Sigma Travel w Warszawie - koszt 120zł/szt + 25zł wysyłka kurierem, na załatwienie sprawy przeznaczyć trzeba około 4 dni robocze, także nie wolno zostawiać tego na ostatnią chwilę
  • Ze względu na ograniczenia nałożone na Wyspę, nie działają popularne wyszukiwarki noclegów takie jak Booking czy lotów Kayak, noclegów polecamy szukać na Trivago lub Airbnb, przeloty można znaleźć na stronie Skyscanner lub bezpośrednio na stronach przewoźników (np. Lufthansa),
  • Na początku października wybieramy się osobiście na Kubę, aby sprawdzić jak wyglądają bieżące procedury wjazdowe i jak sprawnie poruszać się po Wyspie, żeby nic Was nie zaskoczyło po drodze.
  • Polecamy zabrać przynajmniej dwie karty bankowe ze sobą (jakby jedna została zablokowana, żeby mieć czym płacić w drodze powrotnej) oraz zabezpieczyć się w gotówkę (USD lub EUR) - gotówkę wymieniamy na miejscu po przylocie, przy wylocie wymieniamy z powrotem na EUR, nie jest możliwe wywiezienie waluty Kubańskiej poza granicę. Tak czy inaczej odradzamy płatności kartą na miejscu, przeliczniki walut bankowe różnią się nawet kilkukrotnie od tych w kantorach na Wyspie.
  • Dla zbieraczy pieczątek w paszporcie - nie polecamy "wbijania" pieczątki do paszportu, ponieważ może to w przyszłości utrudnić uzyskanie wizy lub wjazdu do USA. Pieczątkę "wbijają" tylko na wyraźną prośbę.
  • Kartę SIM można wcześniej zamówić i odebrać na lotnisku zaraz po przylocie [LINK], koszt 35USD, potem na mieście można kupić kartę SIM za około 5USD, pakiety danych zaczynają się od 6GB. Na jeden paszport można zarejestrować maksymalnie 3 numery telefonu.

Promocje:

  • rezerwacja miejsca na dwa tygodnie lub dłużej -5%
  • jednoczesna rezerwacja trzech lub więcej miejsc -5%
  • stali Klienci, którzy skorzystali z kursu i rejsu tygodniowego, dwóch rejsów tygodniowych lub więcej -5%
  • zniżki łączą się, maksymalna zniżka -10%

 Zapisy drogą mailową na junga@junga.pl lub za pomocą formularza zgłoszeniowego: Zgłoś się na rejs

 

OFERTA WSTĘPNA, FINALNA OFERTA UZUPEŁNIONA SZCZEGÓŁAMI DO 08.09.2023