Krótkie rejsy na Zatoce Gdańskiej

Rejs weekendowy

Weekend na Zatoce Gdańskiej na Bavarii 32 i Bavarii 34

W rejs wypływamy w każdy weekend począwszy od kwietnia do końca października. Spotykamy się w porcie jachtowym w Gdyni w sobotę o godzinie 15.00, wypływamy około 15.30. Powrót planowany jest dnia następnego do godziny 15.00. Ponieważ żeglować będziemy nie tylko za dnia, ale także w nocy, konieczne będzie pełnienie wacht morskich. Podczas rejsu nasi instruktorzy będą dzielić się wiedzą z zakresu nawigacji, locji i prawa drogi. Rozpoznamy charakterystyki świateł najważniejszych latarni morskich i pław nawigacyjnych Zatoki Gdańskiej. Nauczymy precyzyjnego sterowania w nabieżnikach i sektorach świateł.

Zanim oddamy cumy zasiądziemy w naszej sali wykładowej na krótkiej odprawie nawigacyjnej uzupełnionej o analizę serwisów pogodowych. Rejs traktujemy jako istotny element Waszej morskiej edukacji. Będzie także możliwość wypróbowania systemów antykolizyjnych i komunikacyjnych, w które wyposażony jest nasz jacht. Systemy te znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa żeglugi.

Rejs jest idealną opcją dla osób chcących spróbować żeglarstwa lub dla uzupełnienia godzin stażowych

Każdy rejs jest inny, uwarunkowany pogodą ale najczęściej pływamy na dwóch stałych trasach:

  • Gdynia - Hel - Gdańsk Motława - Gdynia
  • Gdynia - Jastarnia - Sopot - Gdynia

CenaCena za rejs 390 PLN/os (lub 2000PLN cały jacht)

TErminyKażdy weekend od 06.04.2024

Aby zapisać się na rejs wystarczy krótkie zgłoszenie mailowe z podaniem terminu, sprawdzimy dostępność i potwierdzimy rezerwację. Polecamy zgłaszać się z minimum trzy tygodniowym wyprzedzeniem, chociaż zdarzają się wolne miejsca również na ostatnią chwilę.

Cena zawiera miejsce na jachcie Bavaria 32 lub 34, opłaty portowe, paliwo oraz ubezpieczenie NNW w ramach polisy jachtu.

Wyżywienie instruktora jest zwyczajowo po stronie załogi. Rejs jest zbyt krótki na gotowanie i zaprowiantowanie, żywimy się "na mieście" 🙂

Cena nie zawiera pościeli, dojazdu, wyżywienia i wydatków własnych. Na rejs polecamy zabrać śpiwór, termos, coś do picia, przekąski. Prosimy o sprawdzenie prognozy pogody i przygotowanie odpowiedniej odzieży - deszcz to dla nas nie jest zła pogoda. Nie ma złej pogody, jest tylko źle ubrany żeglarz 🙂

Weekend na Zatoce na Bavarii 49

Rejs weekendowy na Bavarii 49

W tym sezonie zdecydowaliśmy dać Wam możliwość poczucia wiatru we włosach również na większym jachcie - nie wszystkie weekendy są dostępne, ponieważ musimy również prowadzić szkolenia manewrowe skupione na manewrach portowych ale poniżej znajdziecie kilka terminów rejsów na naszej Bavarii 49 - Hotel na wodzie, 5 kabin sypialnych, przestronna mesa. Poniesie Was 120m2 nowych, regatowych żagli z laminatu. Przed rejsem przeszkolimy Was z zasad bezpieczeństwa a każda pokonana mila morska będzie idealną okazją do nauki trzymania kursu czy pracy z takielunkiem. Większy jacht, większe możliwości - SAARISTO jest bardzo szybką jednostką i mimo tylko kilku godzin więcej niż na "zwykłym" rejsie weekendowym możemy pozwolić sobie na dużo dłuższe trasy.

CenaCena za rejs 490 PLN/os (lub 4000PLN cały jacht)

Terminy 2024: 27-28.04 / 04-05.05 / 25-26.05 / 06-07.07 / 27-28.07 / 10-11.08 / 07-08.09 /

Aby zapisać się na rejs wystarczy krótkie zgłoszenie mailowe z podaniem terminu, polecamy zgłaszać się z minimum trzy tygodniowym wyprzedzeniem ze względu na dostępność miejsc, jednak zdarza się, że nawet na kilka dni przed rejsem są jeszcze dostępne miejsca.

Zaczynamy w sobotę, godzina 10.00 w Marinie Gdynia, kończymy w niedzielę około 15.00

Cena nie zawiera dojazdu, wyżywienia i wydatków własnych. Na rejs polecamy zabrać śpiwór. Wyżywienie skippera zwyczajowo po stronie załogi - ze względu na to, że rejs jest krótki nie tracimy czasu na zaprowiantowanie i gotowanie - żywimy się na mieście.

W cenie prześcieradło oraz powleczona poduszka, paliwo, opłaty portowe, opieka wykwalifikowanego skippera, ubezpieczenie NNW i KL w ramach polisy jachtu.

Rejs nocny

Nocny rejs nawigacyjny na Zatoce Gdańskiej

Jeszcze nikt nie nauczył się nawigacji z podręcznika. Najlepszy wykład, i kompleksowo opracowany zestaw ćwiczeń również nie zastąpią praktyki nawigacyjnej na akwenie. Dlatego na kursie jachtowego sternika morskiego w naszej szkole prezentacje, prelekcje i ćwiczenia na mapach w sali wykładowej uzupełniamy o rejs szkoleniowy. Wychodzimy w morze nocą a wracamy o świcie.

Obieramy kurs na Jastarnię. Oznakowanie nawigacyjne tego portu jest jakby stworzone z myślą o morskiej edukacji. Oprócz światła latarni morskiej znajdziemy tam przykład światła sektorowego, stawy nabieżników, pławy bezpiecznej wody oraz zestaw pław bocznego oznakowania toru wodnego.

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych modyfikujemy trasę rejsu. Kierujemy się wówczas na głęboką wodę i zestawy nabieżników Portu Północnego. Rejs ma charakter wybitnie szkoleniowy, ale zapraszamy na pokład także żeglarskich nowicjuszy. Oprócz walorów edukacyjnych żeglowanie nocą stanowi frajdę samą w sobie. Żeby trafić na listę załogi wystarczy wysłać zgłoszenie na rejs co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem.

Cena Cena za rejs wynosi 150 zł. Uczestnikom kursu na jachtowego sternika morskiego rejs przysługuje nieodpłatnie.

Zbieramy się w porcie jachtowym w Gdyni o godzinie 20.00. Rejs poprzedza krótka odprawa nawigacyjna w naszej sali wykładowej, analiza serwisów meteorologicznych, przydział i sprawdzenie pneumatycznych kamizelek asekuracyjnych. Podczas nocnej 'włóczęgi' po Zatoce Gdańskiej realizujemy szereg zadań z zakresu nawigacji i locji morskiej z wykorzystaniem dostępnych na jachcie urządzeń i pomocy nawigacyjnych. Nawigujemy na mapach elektronicznych oraz papierowych.

Powrót do Gdyni planowany jest w środku nocy. Na rejs warto ze sobą zabrać, termos, komplet ciepłej odzieży i odzieży na zmianę oraz latarkę

Indywidualne szkolenie z Kapitanem/Instruktorem

Piątkowe i niedzielne szkolenia indywidualne

W piątkowe i niedzielne popołudnia w godzinach od 15.30 do 20.30 udostępniamy wygodny jacht Bavaria 32, Bavaria 34 lub mniejsze jednostki morskie Dufour 24 wraz z  Kapitanem na wyłączność i krótki rejs po Zatoce Gdańskiej w towarzystwie przyjaciół, rodziny lub we dwoje. Jacht w zakreślonym terminie wykorzystać można także do indywidualnych szkoleń z manewrów portowych na silniku lub pod żaglami na akwenie otwartym.

Cena600zł Bavaria 32 lub 34

Cena450zł Dufour 24

W cenie jacht z Kapitanem, paliwo, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW w ramach polisy jachtu, szkolenie w zakresie ustalonym z Klientem