REJS BAŁTYCKI – STAŻ MORSKI I SZKOLENIE

WSZYSTKIE PORTY ZATOKI GDAŃSKIEJ - SERIA REJSÓW NA POKŁADZIE BAVARII 49

Tygodniowy rejs na pokładzie komfortowej, przestronnej Bavarii 49 zakłada szkolenie nawigacyjne oraz manewrowe na wodach Zatoki Gdańskiej z zawinięciem do wszystkich portów, a także wyjście halsem na wody otwarte Bałtyku przy sprzyjającej pogodzie.

Wizyta w tradycyjnych przystaniach rybackich, klimatycznych morskich kurortach przybliży Wam fascynującą historię oraz kulturę regionu. Wyposażenie jachtu w przyrządy nawigacyjne i pomoce dydaktyczne, intensywność pracy z kompletami map papierowych, spisami świateł i księgami locji morskiej sprawią, że wiedza wyniesiona z kilkudniowego rejsu będzie nieporównywalnie większa niż żeglowanie po otwartym morzu z zawinięciem do tylko kilku portów.

ZATOKA GDAŃSKA - TYGODNIOWY REJS I WSZYSTKIE PORTY W KOMPLECIE!

Poza szczytem sezonu skupiamy się na eksploracji naszej rodzimej Zatoki Gdańskiej. Codziennie inny port i spora ilość manewrów portowych dużym gabarytem w żeglarskich marinach. Jesienna seria rejsów na wodach Zatoki Gdańskiej odbywać się będzie na pokładzie pełnomorskiego jachtu Bavaria 49. Imponujący rozmiar kadłuba, przestronne wnętrze, wygodne kabiny sypialne, bogate wyposażenie.

Rejs stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z kompletną locją Zatoki Gdańskiej. Atrybuty morskiego akwenu takie jak latarnie morskie, nabieżniki, światła sektorowe, tory wodne i pławy sprawiają że jest to wręcz idealne miejsce do praktycznej nauki nawigacji.

Atutem rejsu jest jego stosunkowo łagodny charakter. Półwysep Helski stanowi skuteczną osłonę przed jesiennym sztormowym wiatrem i rozbudowaną bałtycką falą. Jest więc to akwen właściwy do pierwszego rozpływania także dla początkujących żeglarzy. W rejs po Zatoce Gdańskiej można zabrać na pokład w komplecie rodzinę, przyjaciół, znajomych, wszystkich tych co na morzu pierwszy raz. Będzie czas na zwiedzanie i posiłki w rybackich smażalniach, żeglarskich tawernach.

 

GDYNIA - BAŁTYK - GDYNIA. REJS STAŻOWO - SZKOLENIOWY 

Pełnomorski, wielowariantowy rejs stażowo szkoleniowy na wodach otwartych Morza Bałtyckiego. Możliwe destynacje to Wybrzeże Polskie, Bornholm, Gotland, Szkiery Sztokholmu.  Jacht Bavaria 49.

Rejs po Bałtyku z nami to zazwyczaj cztery doby spędzone na pełnym morzu, i półtora doby wytchnienia w przygodnych bałtyckich portach, żegluga systemem wachtowym, nauka prowadzenia nawigacji zliczeniowej i obsługi urządzeń pokładowych GPS, VHF DSC, AIS pod okiem doświadczonego instruktora.

Rejs wymaga od uczestników świadomości możliwości wystąpienia choroby morskiej chłodnych nocy - trzeba pamiętać, że to Bałtyk a nie Adriatyk. Konieczność pełnienia wacht morskich za dnia i w nocy.

Oferta adresowana jest dla każdego.  Jednak najwięcej  skorzystają ci, którzy w przyszłości chcieliby samodzielnie prowadzić jacht morski na akwenie otwartym. Rejs bałtycki jest najlepszym sprawdzianem podatności na chorobę morską i swoistym testem odporności na trudy morskiej podróży. Celem jest podniesienie kwalifikacji, zdobycie cennych doświadczeń i wypływanie sporej ilości godzin stażowych.

Nasz jacht Bavaria 49 wyposażony jest w niezbędne pomoce nawigacyjne -  ploter nawigacyjny, mapę elektroniczną, komplety map papierowych, księgi locji, spisy świateł, echosondę, odbiornik VHF z przystawką DSC oraz system AIS.

MOŻLIWE DESTYNACJE BAŁTYCKICH REJSÓW STAŻOWO SZKOLENIOWYCH

GOTLAND - VISBY

Główne atrakcje związane z tą destynacją to Visby - stary port średniowiecznej Hanzy, w pobliżu rezerwat pingwinowatych na wysepce Stora Karlso, wapienne klify, bajkowe krajobrazy, a także żeglarskie rodeo na krótkiej i wypiętrzonej bałtyckiej fali.

Średniowieczna zabudowa starego, hanzeatyckiego miasta wzniesionego pośród monumentalnych wapiennych skał wybrzeża klifowego to architektoniczna perła Bałtyku. Wybrukowane wąskie uliczki wiodą śladami historii, pośród ruin i odrestaurowanych zabytków.

Katedry, mury obronne, zamki, baszty, warownie, na samotnej wyspie otoczonej wodami Bałtyku stanowią mocną inspirację dla wyobraźni.

 

 

STORA KARLSO

Rezerwat ptaków pingwinowatych w małym archipelagu wysp Stora oraz Lila Karlso to jedna z możliwych opcji na trasie naszych pełnomorskich rejsów Bałtyckich. Ornitologiczna ciekawostka jest całkiem lotna i zamieszkuje wyspy licznymi stadami. Gratka dla miłośników przyrody. Wyspy znajdują się na środkowym Bałtyku w bezpośrednim sąsiedztwie Gotlandu. Dla wielu żeglarzy nieświadomych niezwykłości tego miejsca stanowią po prostu przeszkodę nawigacyjną na drodze do portu Visby.

BORNHOLM

Natura wyspy jest urzekająca, z jednej strony strome klify, z drugiej piękne plaże. Dziesiątki kilometrów tras rowerowych, lasy i pola glofowe. Czeka na Was Hammershus - największy w Skandynawii kompleks ruin średniowiecznego zamku a jako ciekawostka jedno z największych w Danii skupisk tajemniczych menhirów - kompleks, który składa się z 51 ogromnych kamieni kultowych, z których najwyższe mają ponad 2 m wysokości. Kierunek dodatkowo atrakcyjny, z jednej strony ze względu na możliwosć przepłynięcia wszerz całego Bałtyku, z drugiej możliwość zobaczenia naszego wybrzeża lub krótki przelot do szkierów Szwedzkich.

LISTA ZAŁOGI

Formularz kontaktowy